Image
04/01/2008

nachtblokkers scoren minder punten

Studenten die regelmatig een nachtje doorgaan om toch maar al de leerstof in die hersenen te proppen, halen een lager gemiddelde dan hun studiegenoten. Dat blijkt uit een onderzoek bij 120 Amerikaanse studenten.
 Docente psychologie en slaaponderzoeker Pamela Thacher wijst erop dat het verschil niet groot is, maar wel opmerkelijk. “Niemand kan helder denken om vier uur 's nachts. Je denkt misschien van wel, maar dat kun je echt niet.” Natuurlijk zijn er altijd uitzonderingen, maar voor de meerderheid geldt: te weinig slaap veroorzaakt concentratiestoornissen, waardoor je minder goed presteert… Zelfs als je constant van je koffie slurpt.

(SVR)


  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider

5 Sint-Niklase biertjes

1) ZoemZoem ZoemZoem, een parelend amberblond honingbier van 8 procent, wordt gebrouwen in microbrouwerij [...]

30/03/2026

Alweer nieuwbouw met honderden studentenkoten in Gent

De kotenschaarste in Gent heeft al heel wat nieuwbouwactiviteit opgeleverd. Momenteel wordt gemetseld [...]

25/03/2026

5 niet te missen events in Geel

1) Reggae Geel Op een wei een paar kilometer ten oosten van Geel-centrum wordt al sinds 1979 het enige [...]

23/03/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84