Image
17/01/2008

Studenten spelen op beurs met collegegeld

De Technische Universiteit in de Chinese provincie Hebei miste zo'n vijftig miljoen yuan (oftewel 4,6 miljoen euro) in de kassa, omdat tweeduizend studenten met hun collegegeld op de beurs speelden.
 Ondertussen hebben de meeste van hen toch hun som betaald, maar de directie wacht nog steeds op de bijdrage van 440 studenten. Samen moeten zij nog veertien miljoen yuan (1,3 miljoen euro) aan de Universiteit en die kan daar niet om lachen; de Bejing Times meldde vorige week dat die groep niet mag deelnemen aan de examens. Waarom ze met het geld op de beurs speelden? Enkele studenten antwoordden dat ze arm zijn. Liu Qingsong kon zijn rekening van 2.500 euro niet betalen en is daarom van school gestuurd: “Ik kom van het platteland en ons jaarlijkse inkomen is maar een paar duizend yuan.” De jongen werkt in zijn vrije tijd als ober, maar verdient daarmee slechts negentien euro per maand.

(SVR)


  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider

5 Aalsterse specialiteiten

1) Oilsjtersen Tripel Ondineke, de Oilsjtersen Tripel, is een goudblond bier met een dikke schuimlaag, [...]

06/04/2026

5 Sint-Niklase biertjes

1) ZoemZoem ZoemZoem, een parelend amberblond honingbier van 8 procent, wordt gebrouwen in microbrouwerij [...]

30/03/2026

Alweer nieuwbouw met honderden studentenkoten in Gent

De kotenschaarste in Gent heeft al heel wat nieuwbouwactiviteit opgeleverd. Momenteel wordt gemetseld [...]

25/03/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84