Image
31/01/2008

Strips: Islandia 2 - De westelijke fjorden

De westelijke fjorden is het tweede album in de 'Islandia'-reeks van Marc Védrines, een kerel met een fijne grafische lijn en een waarachtig talent als verteller. Toch hebben we ons met moeite een weg doorheen dit tweede deel geworsteld.
  De magische anticipatie uit het eerste verhaal is bijna helemaal weg. De nadruk ligt dit keer op het loodzware juk dat het Deense calvinisme op de IJslandse maatschappij van een paar eeuwen geleden legde. Dat geeft een tamelijk onverteerbaar en donker verhaal. Het is alsof de auteur per se een rot ei kwijt moest, en van de lezer wordt verwacht dat-ie helpt met persen. Dat mag natuurlijk, maar wij missen ondertussen wel de geestige, verfrissende en avontuurlijke sfeer uit Reis naar het barre Noorde n. Na het tegenvallende tweede deel van 'Porphyres' (zie vorige week) is dit alweer een vervolgalbum dat veel zwakker is dan we hadden gehoopt.

(HDP)


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Dit zijn de favoriete bestemmingen voor taaluitwisselingsstudenten

Deze zomer zijn bijna vijfhonderd Belgische jongeren naar het buitenland vertrokken met World Education [...]

22/08/2025

Wist je dit al over Gent?

Op het Sint-Veerleplein in Gent, bij het Gravensteen, staat iets wat op het eerste gezicht lijkt op een [...]

18/08/2025

Schapen houden hogeschoolcampus groen (en blijven doorgrazen tot oktober)

Niet alle hogescholen liggen in een bruisend stadscentrum. Vertel dat maar aan de studenten op Campus [...]

04/08/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84