Image
15/02/2008

Ultrasoon geluid jaagt jongeren weg

In Groot-Brittannië heeft Howard Stapleton een systeem ontwikkeld om groepjes 'hangjongeren' uiteen te drijven. Het gaat om een ultrasoon geluid dat enkel jongeren tot 25 jaar kunnen horen. De Mosquitos zijn enorm populair: ondertussen zijn al 3.500 systemen geïnstalleerd in parken en stadskernen.

Maar niet iedereen juicht de methode toe. "Deze geluiden maken geen onderscheid en viseren alle kinderen en jongeren, ook baby's, zonder rekening te houden met hun gedrag", vertelt Al Aynsley-Green, de regeringsverantwoordelijke van een kinderrechtorganisatie. Stapleton ziet in dat zijn ingenieuze uitvinding werkelijk alle -25-jarigen treft en stelt voor om bepaalde regels op te stellen. Toch vindt hij de kritiek niet helemaal terecht: "Er wordt gesproken over een schending van de mensenrechten, maar wat met de rechten van de handelaars die hun zaken zien verslechteren omdat oncontroleerbare groepjes jongeren hun klanten wegjagen?"

(SVR)


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Wist je dit al over Brussel?

De openingsscène van The Adventures of Tintin, de Kuifje-film van Steven Spielberg uit 2011, speelt zich [...]

08/09/2025

Wist je dit al over Leuven?

Het Hogeschoolplein in Leuven werd pas aangelegd in het begin van de 19de eeuw, na afbraak van een bouwvallig [...]

25/08/2025

Dit zijn de favoriete bestemmingen voor taaluitwisselingsstudenten

Deze zomer zijn bijna vijfhonderd Belgische jongeren naar het buitenland vertrokken met World Education [...]

22/08/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84