Image
07/07/2008

Gentse studenten studeren af in toga

Vanaf nu dragen de studenten van de Universiteit Gent een toga, stola én baret op hun proclamatie . Die regel werd vroeger overal in Europa toegepast, maar is na de tweede wereldoorlog verwaterd. Rector Paul Van Cauwenberghe blaast de traditie dit jaar nieuw leven in.

De studenten Tandheelkunde kregen deze week de grote eer om als eerste groep de speciale tenue aan te trekken en na de plechtigheid het baret de lucht in te gooien. Ook andere faculteiten kwamen ondertussen al aan de beurt. De studenten zelf kunnen het idee wel smaken, dat bleek eerder uit een grote rondvraag.

(SVR)


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Een studentikoze stadswandeling door Gent

Deze stadswandeling brengt je naar onderstaande highlights. Ze begint en eindigt op het Sint-Pietersplein, [...]

13/11/2025

Vijf Vlaamse jongeren worden New Yorkers voor VTM GO

Nieuw op VTM GO: The Big Waffle, waarin vijf jongeren naar New York vertrekken om er te gaan meedraaien [...]

11/11/2025

5x street art in Sint-Niklaas

1) ROA op The Chapel Werk van de Gentse topartiest ROA vind je overal ter wereld, maar in Sint-Niklaas [...]

10/11/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84