Strips: Het kortste eind
Het kortste eind, naar de roman van de Franse veelschrijver Pierre Pelot, is een van de eerste vier albums in de veelbelovende 'Kaliber'-collectie van Casterman. De stripbewerking is van Baru, de man die ons twee jaar geleden het explosieve boksepos
De Woesteling schonk.
Het kortste eind is een bedrieglijk eenvoudige strip over de verdwijning van een kind met het syndroom van Down in een achterlijk Frans gat. Er wordt niet te veel geluld in het verhaal, daar zijn de personages trouwens te dom voor. Het gaat om half marginale, lelijke en beperkte mensen die in hun denken en handelen al snel tegen een muur van dorpse kleingeestigheid en scheefgegroeide moraal botsen. Baru typeert hen meesterlijk. Met zijn agressieve tekenstijl schetst hij onvergetelijke koppen van dorpsidioten en getraumatiseerde inteeltproducten. Daarbij komt nog dat deze strip best spannend is, met een beklemmende, irreële sfeer die je al van bij de eerste pagina's naar de keel grijpt.
(Nog een weetje voor de fans: in z'n tienerjaren stuurde Pierre Pelot een zelf getekend stripverhaal naar Hergé, ter beoordeling. De Meester vond z'n tekenwerk maar niets, maar vond het scenario wel wat hebben, en raadde Pelot aan het als schrijver te proberen. Die aanmoediging zou maar liefst 200 romans opleveren.)
(HDP)