Image
09/10/2008

Filip Dewinter op de vuist met studenten

Dinsdagavond blokkeerden linkse studentengroepen de ingang van het Gentse universiteitsgebouw Blandijn, waar een debat zou plaatsvinden tussen de Nationalistische Studentenvereniging NSV en onder andere Filip Dewinter en Jean-Marie De Decker. Toen Dewinter zich toch een weg naar de ingang wou forceren, ontstond een massagevecht.

Zowel links als rechts deelden rake klappen uit, maar uiteindelijk kon de politie, die vijftig mensen had ingezet, de menigte toch uiteendrijven met de hulp van het waterkanon. "We werden geklopt en geslagen, omdat we toegang wilden tot een door de universiteit toegelaten debat. De zogenaamde antifascisten hebben hier fascistische middelen gebruikt om ons proberen de mond te snoeren. Dit kan niet in een democratie", vertelde Het VB-kopstuk achteraf. "Als iemand op mijn gezicht slaat heb ik niet de neiging om mijn andere wang te draaien", voegde hij er nog aan toe. Voor het incident had hij nog vermeld dat hij zich "niet zou laten bedreigen door intimidatie door extreem-links". Ondertussen hebben Jean-Marie Dedecker, Filip Dewinter en Mark Demesmaeker een klacht ingediend wegens bedreiging naar aanleiding van de rellen. Het debat werd uiteraard afgelast.

(SVR)

(foto Verbeke)
  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

Net je rijbewijs? Dan is dit wat je over autokosten moet weten

Net je rijbewijs gehaald? Gefeliciteerd, een nieuwe vrijheid begint! In België betekent dit niet alleen [...]

08/01/2026

5 coole weetjes over Brugge

1) Vroeger kon je schaatsen tot in Damme Op het Brugse uiteinde van de 15 km lange Damse Vaart [...]

05/01/2026

5 panorama's over Hasselt

1) Panoramatoren van het Begijnhof Beklim 145 treden voor een verrassend panoramisch uitzicht [...]

29/12/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84