Image
21/10/2008

Loon voor studenten?

Volgens Kamerlid Willem-Frederik Schiltz en Senator Nele Lijnen (Open Vld) beantwoordt het huidige systeem van studentenarbeid niet meer aan de noden van de student en is een versoepeling dringend nodig.

In een wetsvoorstel stellen Schiltz en Lijnen voor om studenten 400 uur te laten werken aan een voordelig RSZ-tarief, het hele jaar door. Kiest de student ervoor om meer te werken? Dan geldt het normale tarief vanaf het 401ste uur. Verder willen ze de student een ‘vrijheidsloon’ schenken. Dat wil zeggen dat niet langer (enkel) de ouders genieten van de fiscale aftrekbaarheid, kinderbijslag en studiebeurzen, maar ook de student zelf. Fiscale aftrek zou afgeschaft worden en als verhoogde kinderbijslag op de rekening van de student gestort worden, als die ouder is dan achttien jaar. Zo beschikken jongeren vanaf hun achttiende verjaardag over een inkomen waardoor ze de verhouding tussen studeren, werken en vrije tijd vrijer kunnen invullen. Daarnaast moet die verantwoordelijkheid ze ook voorbereiden op de toekomst.

(SVR)


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Wist je dit al over Brussel?

De openingsscène van The Adventures of Tintin, de Kuifje-film van Steven Spielberg uit 2011, speelt zich [...]

08/09/2025

Wist je dit al over Leuven?

Het Hogeschoolplein in Leuven werd pas aangelegd in het begin van de 19de eeuw, na afbraak van een bouwvallig [...]

25/08/2025

Dit zijn de favoriete bestemmingen voor taaluitwisselingsstudenten

Deze zomer zijn bijna vijfhonderd Belgische jongeren naar het buitenland vertrokken met World Education [...]

22/08/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84