Image
31/10/2008

Aantal vrouwelijke proffen aan KU Leuven stijgt

Aan de KU Leuven legt vicerector voor gelijkekansenbeleid professor Karen Maex een opmerkelijk rapport op tafel. Uit haar cijfers blijkt dat vrouwelijke proffen alsmaar meer hun weg vinden naar de universiteit. Gedaan dus met de ondervertegenwoordiging van vrouwen onder het academisch personeel.

Sinds 1999 moest een rectoraal adviseur gelijke kansen en een Centrum voor Gelijke Kansenbeleid knagen aan het mannenwereldje en dat wierp vruchten af. De doorstroming van vrouwen naar academische functies werd vergemakkelijkt, waardoor het aantal vrouwelijke proffen in de laatste tien jaar van 23 naar 35 opliep en ondertussen ook in de universitaire beleidsorganen ondertussen meer vrouwen zetelen. Nog op haar to do-lijstje: de studierichtingen aanpakken waarin opvallend meer meisjes (psychologie en pedagogie) of opvallend meer jongens (ingenieurs) zitten om het evenwicht te herstellen.

Info: www.kuleuven.ac.be

(SVR)


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Wist je dit al over Brussel?

De openingsscène van The Adventures of Tintin, de Kuifje-film van Steven Spielberg uit 2011, speelt zich [...]

08/09/2025

Wist je dit al over Leuven?

Het Hogeschoolplein in Leuven werd pas aangelegd in het begin van de 19de eeuw, na afbraak van een bouwvallig [...]

25/08/2025

Dit zijn de favoriete bestemmingen voor taaluitwisselingsstudenten

Deze zomer zijn bijna vijfhonderd Belgische jongeren naar het buitenland vertrokken met World Education [...]

22/08/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84