Image
05/11/2008

Studenten KU Leuven kiezen voor Obama

Dat Barack Obama de eerste zwarte president van Amerika geworden is, vinden de studenten van de KU Leuven best wel oké. Uit een onderzoek van het Centrum voor Politicologie van de universiteit bij 535 Leuvense studenten blijkt dat maar liefst 98 procent voor Obama duimde.

"We doen dit soort onderzoeken over politieke opvattingen van onze studenten al zes jaar en het is de allereerste keer dat men zo unaniem is", vertelt Leuvense politoloog Marc Hooghe. "Het duidt erop dat de conservatieve morele opvattingen van iemand als McCain mijlenver verwijderd zijn van het waardepatroon van jongeren in West-Europa. Het gebrek aan populariteit heeft McCain aan zichzelf te wijten en niet aan zijn running mate Sarah Palin." De twee procent die voor McCain stemt, zouden Vlaams Belang-aanhangers zijn die een keuze maken op basis van huidskleur.

(SVR)


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

5x chillen in het Geelse groen

1) Stadspark Dankzij de slotgracht rond het aanpalende Roosendaelhof lopen er altijd wel eendjes [...]

12/01/2026

Net je rijbewijs? Dan is dit wat je over autokosten moet weten

Net je rijbewijs gehaald? Gefeliciteerd, een nieuwe vrijheid begint! In België betekent dit niet alleen [...]

08/01/2026

5 coole weetjes over Brugge

1) Vroeger kon je schaatsen tot in Damme Op het Brugse uiteinde van de 15 km lange Damse Vaart [...]

05/01/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84