Image
05/11/2008

Studenten KU Leuven kiezen voor Obama

Dat Barack Obama de eerste zwarte president van Amerika geworden is, vinden de studenten van de KU Leuven best wel oké. Uit een onderzoek van het Centrum voor Politicologie van de universiteit bij 535 Leuvense studenten blijkt dat maar liefst 98 procent voor Obama duimde.

"We doen dit soort onderzoeken over politieke opvattingen van onze studenten al zes jaar en het is de allereerste keer dat men zo unaniem is", vertelt Leuvense politoloog Marc Hooghe. "Het duidt erop dat de conservatieve morele opvattingen van iemand als McCain mijlenver verwijderd zijn van het waardepatroon van jongeren in West-Europa. Het gebrek aan populariteit heeft McCain aan zichzelf te wijten en niet aan zijn running mate Sarah Palin." De twee procent die voor McCain stemt, zouden Vlaams Belang-aanhangers zijn die een keuze maken op basis van huidskleur.

(SVR)


  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

5 panorama's over Brussel

1) Rooftop 58 Rooftop 58 is de grootste rooftopbar in Europa. Om van het uitzicht te genieten [...]

23/02/2026

5 coole wijken van Antwerpen

1) 't Zuid Hipper dan 't Zuid vind je niet in Antwerpen. Het lijkt soms bijna een BV-reservaat. [...]

16/02/2026

5 hippe Leuvense koffietenten

1) Koffie Onan Bij Onan draait alles om échte koffie, maar is er ook plaats voor een lekkere brownie [...]

09/02/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84