Image
26/11/2008

Sinds 2002 rekenen dubbel zoveel studenten op leefloon

In 2002 deden maandelijks een dikke 700 studenten een beroep op het leefloon om te studeren, dit jaar gingen er maandelijks al 1.500 aankloppen bij het OCMW. Niet alleen kansarme jongeren leven van dat bestaansminimum, ook studenten die gebroken hebben met hun familie moeten het met die som doen.

Nathalie Debast, stafmedewerker OCMW-wetgeving van de Vlaamse Vereniging van Steden en Gemeenten (VVSG), vertelt dat niet iedereen zomaar aanspraak maakt op een leefloon. In 2002 kwam de leefloonwet en sindsdien zijn de Vlaamse OCMW’s volgens Debast best streng om aan studenten een leefloon toe te kennen. OCMW’s bekijken geval per geval en onderwerpen de student aan een grondige screening. Zo zal de student het OCMW moeten overtuigen van het feit dat hij zijn studies ernstig zal nemen en alles op alles zal zetten om te slagen.

(SVR)


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

Net je rijbewijs? Dan is dit wat je over autokosten moet weten

Net je rijbewijs gehaald? Gefeliciteerd, een nieuwe vrijheid begint! In België betekent dit niet alleen [...]

08/01/2026

5 coole weetjes over Brugge

1) Vroeger kon je schaatsen tot in Damme Op het Brugse uiteinde van de 15 km lange Damse Vaart [...]

05/01/2026

5 panorama's over Hasselt

1) Panoramatoren van het Begijnhof Beklim 145 treden voor een verrassend panoramisch uitzicht [...]

29/12/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84