Image
02/12/2002

Dialecttapes van RUG te beluisteren in volkskundig museum

Al tientallen jaren wordt in het departement Nederlandse Taalkunde van de Gentse unief aan dialectonderzoek gedaan. Daarvoor kunnen ze putten uit een dialectologische goudmijn: de unief bezit maar liefst 800 banden van elk ongeveer 45 minuten, waarop interviews uit de jaren '60 staan met oude dialectsprekers.

Normaal is dit kostelijke en kostbare materiaal enkel te consulteren door studenten en academisch personeel, maar in het Huis van Alijn, het Gentse museum voor volkskunde, kan je sinds kort een aantal van die dialectbanden horen. In de Taalkamer van het museum wordt een selectie uit het materiaal van de unief ter beschikking gesteld van het grote publiek.

Info: www.huisvanalijn.be


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Terug van weggeweest: de Gentse Boekentorenrun

Er is geen student in Gent die zich nog niet heeft afgevraagd hoe de iconische Boekentoren van de universiteit [...]

24/09/2025

Time to shine met de nieuwe Guido Studentenagenda 2025-2026

Hij is stukken stijlvoller dan een digitale kalender, kost maar 15 euro en je kan er - naast lessen, [...]

23/09/2025

5x vegan in Leuven

1) Bodhi Bodhi is een gevestigde naam in de Leuvense vegan scene. Hier geniet je van creatieve [...]

22/09/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84