Image
29/01/2009

Universiteit in geldnood verkoopt kunstcollectie

De crisis heeft niet alleen invloed op Jan met de pet, ook Brandeis University, een universiteit in Massachusetts, kampt met geldproblemen. Met de verkoop van een unieke collectie kunst uit haar eigen gerenommeerde Rose Art Museum hoopt de directie een oplossing te hebben voor het begrotingstekort van 10 miljoen dollar.

Het museum opende in 1961 zijn deuren en bezit onder andere werken van Andy Warhol, Roy Lichtenstein en Jasper Johns. “Het zijn buitengewone tijden en de toekomst van de studenten is het allerbelangrijkste”, zegt rector Jehuda Reinharz. Dat daarvoor de kostbare kunstcollectie moet wijken is natuurlijk een spijtige zaak en wat de achtduizend werken zullen opbrengen is bovendien nog een groot vraagteken.

(VDV)


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

Net je rijbewijs? Dan is dit wat je over autokosten moet weten

Net je rijbewijs gehaald? Gefeliciteerd, een nieuwe vrijheid begint! In België betekent dit niet alleen [...]

08/01/2026

5 coole weetjes over Brugge

1) Vroeger kon je schaatsen tot in Damme Op het Brugse uiteinde van de 15 km lange Damse Vaart [...]

05/01/2026

5 panorama's over Hasselt

1) Panoramatoren van het Begijnhof Beklim 145 treden voor een verrassend panoramisch uitzicht [...]

29/12/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84