Image
25/02/2009

Studentenverenigingen sterven uit

Het Nederlandse studentenleven kampt met serieuze problemen. Doordat de overheid in de vergoedingen voor de verenigingen knipt, worden die met uitsterven bedreigd. De nieuwe generatie hoogopgeleiden zal de kroegentochten niet meer kennen.

Afgelopen decennia werden maatregelen ingevoerd om studenten zo snel mogelijk door hun studie te trappen en nu knipt de overheid in budgetten van verschillende verenigingen, waardoor ze hun bestuursleden verliezen. Sommige plaatsten nadien wel een smeekbede voor nieuwe bestuursleden in een gratis krant, maar respons blijft uit. Ook de grotere studentenverenigingen hebben moeite met het vinden van opvolgers. De tijd van naakt over de straat lopen en dingen op mensen hun ramen gooien dreigt daardoor binnenkort tot het verleden te behoren.

 (AG)


SOCIAL





 

Job in the picture

GUIDO's vijf favorieten in het Gents Universiteitsmuseum

Het Gents Universiteitsmuseum GUM ligt in de idyllische plantentuin van de UGent. Onder een speciaal [...]

29/01/2026

5x avontuur in Aalst

1) The Outsider – avonturenpark Kajakken, suppen, kanoën of riverbike: vaar op de Dender [...]

26/01/2026

Studenten toerisme gebruiken reiskantoor als leslokaal

Op Campus De Vest van Thomas More in Mechelen werd op 15 januari een volwaardig Joker-reiskantoor geopend. [...]

21/01/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84