Image
19/03/2009

Strips: Sinbad 1 - De krater van Alexandrië

Naar 'Sinbad', een tweeluik van 'Lanfeust'-scenarist Christophe Arleston (voor de volledigheid: hij schreef het scenario samen met Audrey Alwett) hebben we met meer dan gewone belangstelling uitgekeken.
  Ten eerste omdat we blij waren dat het bij een tweeluik zou blijven, want eindeloze reeksen die bovendien een worp spin-offs baren, dat wil wel eens vermoeiend worden. En ten tweede omdat we benieuwd waren hoe een fantasy- en sciencefictionmeester het er vanaf zou brengen in een reeks zonder ruimteschepen en ongerepte planeten vol vreemde schepselen. Welnu, 'Sinbad' is uitstekend. Heerlijk vindingrijk (Arleston is een man die niet zuinig is met vondsten en ideeën), aanlokkelijk exotisch, spannend, luchtig, charmant en propvol sprankelende spirit en puur vertelplezier. Arleston en Alwett blazen fris nieuw leven in de eeuwenoude legenden uit het Midden-Oosten over een charismatische piraat die op zoek gaat naar zijn eigen traumatische kindertijd. De zwierige tekeningen zijn van Pierre Alary, alweer een ex-Disneytekenaar. Laat maar komen, dat tweede deel.

  (HDP)


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Wist je dit al over Gent?

Op het Sint-Veerleplein in Gent, bij het Gravensteen, staat iets wat op het eerste gezicht lijkt op een [...]

18/08/2025

Schapen houden hogeschoolcampus groen (en blijven doorgrazen tot oktober)

Niet alle hogescholen liggen in een bruisend stadscentrum. Vertel dat maar aan de studenten op Campus [...]

04/08/2025

Erasmushogeschool Brussel? Zeg maar Erasmushogeschool Leuven!

Erasmushogeschool Brussel heeft niet alleen acht campussen in de hoofdstad, maar bood ook opleidingen [...]

01/08/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84