Image
03/08/2009

God wint aan populariteit

Voor een studie peilde een onderzoekster aan de ULB naar het geloof van studenten uit het secundair, hoger en universitair onderwijs in Brussel en zo kwamen enkele opmerkelijke resultaten boven.

 

Alsmaar meer jongeren trekken de evolutietheorie in twijfel, één op vijf vindt die evolutieleer zelfs ‘helemaal niet overtuigend’, en ondertussen gelooft al bijna een kwart van de leerlingen in het secundair, hoger en universitair onderwijs in Brussel dat de mens een creatie is van God. Vooral bij jonge moslims is het creationisme populair (82,8 procent). Hervé Hasquin, oud rector aan de ULB, noemt de resultaten van deze studie onrustwekkend. "Sommige van die jongeren zullen later zelf in het onderwijs staan", aldus Hasquin. "We gaan dus in de toekomst te maken krijgen met een serie onderwijzers die niet in staat zullen zijn om wetenschappen te doceren".
 
(SVR)
 
 

SOCIAL





 

Job in the picture

5 panorama's over Brussel

1) Rooftop 58 Rooftop 58 is de grootste rooftopbar in Europa. Om van het uitzicht te genieten [...]

23/02/2026

5 coole wijken van Antwerpen

1) 't Zuid Hipper dan 't Zuid vind je niet in Antwerpen. Het lijkt soms bijna een BV-reservaat. [...]

16/02/2026

5 hippe Leuvense koffietenten

1) Koffie Onan Bij Onan draait alles om échte koffie, maar is er ook plaats voor een lekkere brownie [...]

09/02/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84