Image
21/12/2009

KHLim geeft groene scooters aan studenten

Enkele dagen geleden heeft de Katholieke Hogeschool Limburg een CO2-emissievrije zone afgebakend, waar zowel studenten als personeel gratis gebruik kunnen maken van 22 elektrische scooters én een laadpaal.


“Ons doel is om er altijd voor te zorgen dat de elektrische voertuigen enkel hernieuwbare energiebronnen gebruiken”, legt Marc Schreurs uit, projectleider van de onderzoekscel i-NET. “Daarom werd de CO2-emmissievrije zone aangesloten op een microgrid dat uitsluitend duurzame energie levert. Tijdens minder zonnige winterdagen kunnen we dan nog steeds beroep doen op groene stroom.” Voor dit project heeft KHLim zo’n 40.000 euro vrijgemaakt en het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling subsidieerde het project nog eens met ruim 70.000 euro.

(SVR)


  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider

5 TikTok-hotspots in Leuven

1) Baracca Hier eet je de echte Italiaanse keuken met een vleugje rock-'n-roll. Met hun houtovenpizza's, [...]

20/04/2026

5 Gentse muziekwinkels

1) Music Mania Een tweede zaak in dezelfde stad bewijst het eens te meer: de succesformule van [...]

13/04/2026

5 Aalsterse specialiteiten

1) Oilsjtersen Tripel Ondineke, de Oilsjtersen Tripel, is een goudblond bier met een dikke schuimlaag, [...]

06/04/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84