Image
24/02/2010

Studenten leren kinderen lezen

‘Voorlezen aan huis’ is een initiatief van de Gentse Arteveldehogeschool, waarbij studenten kleuter- en lager onderwijs langsgaan bij kansarme of allochtone gezinnen om kinderen te helpen met taal. Een nobel project, dat dit jaar al voor de tiende keer loopt.


Bijna een op de vier kinderen heeft op het einde van het eerste leerjaar lees- en schrijfproblemen en met dit project wil de hogeschool deze moeilijkheden aanpakken. Elke student zal vijf keer een gezin bezoeken om zo te leren omgaan met een andere thuiscultuur. Ook de kinderen hebben er baat bij, want zij leren liever en beter lezen en bovendien is dit initiatief ook voor de ouders een verrijking. Drie vliegen in een klap dus.
 
(CB)
 
 
 
 
 
 

 


SOCIAL





 

Job in the picture

GUIDO's vijf favorieten in het Gents Universiteitsmuseum

Het Gents Universiteitsmuseum GUM ligt in de idyllische plantentuin van de UGent. Onder een speciaal [...]

29/01/2026

5x avontuur in Aalst

1) The Outsider – avonturenpark Kajakken, suppen, kanoën of riverbike: vaar op de Dender [...]

26/01/2026

Studenten toerisme gebruiken reiskantoor als leslokaal

Op Campus De Vest van Thomas More in Mechelen werd op 15 januari een volwaardig Joker-reiskantoor geopend. [...]

21/01/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84