Image
03/04/2010

Cola slecht voor vruchtbaarheid mannen

Het is al langer bekend dat cola slecht is voor vrouwen die zwanger zijn of willen worden. Nu blijkt dat overmatig colagebruik ook slecht is voor het sperma van mannen.


Mannen die dagelijks ongeveer een liter cola drinken zouden dertig procent minder zaadcellen produceren dan mannen die geen cola drinken. Dat blijkt uit een Deense studie, gepubliceerd in het American Journal of Epidemiology. Een gezonde man heeft zo’n 50 miljoen zaadcellen per milliliter sperma, degenen die cola dronken in het onderzoek slechts 35 miljoen. Zij bleken ook een minder gezonde levensstijl te hebben, meer fast food te eten en minder fruit en groenten. Wat de precieze oorzaak is voor de verminderde vruchtbaarheid, weten de onderzoekers niet. Aan de cafeïne zou het niet liggen, want koffie heeft niet hetzelfde effect. Verder onderzoek moet uitwijzen of de ongezonde levensstijl van de mannen de boosdoener is.

 
(CS)

SOCIAL





 

Job in the picture

5 coole wijken van Antwerpen

1) 't Zuid Hipper dan 't Zuid vind je niet in Antwerpen. Het lijkt soms bijna een BV-reservaat. [...]

16/02/2026

5 hippe Leuvense koffietenten

1) Koffie Onan Bij Onan draait alles om échte koffie, maar is er ook plaats voor een lekkere brownie [...]

09/02/2026

Zo zal de nieuwe campus van de Arteveldehogeschool eruitzien

In Gent bouwt de Arteveldehogeschool een gloednieuwe campus langs de Koopvaardijlaan, vlak bij de Oude [...]

03/02/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84