Image
09/07/2010

40% van de studenten heeft rugpijn

Voor hun eindwerk hebben Nathalie Vanroy (Buizingen) en Kirsten Wauters (Roosdaal), twee HUB-studenten uit de opleiding Bachelor in het Secundair Onderwijs, onderzocht of de studenten in het middelbaar met rugklachten kampen en wat de leerkrachten precies doen om die klachten te voorkomen. De resultaten waren opmerkelijk.

 

Uit de rondvraag blijkt namelijk dat 41 procent van de studenten in het secundair onderwijs al eenmalig rugpijn heeft gehad en daarnaast heeft 40 procent zelfs regelmatig rugklachten. Negen op tien studenten vindt ook dat ze niet genoeg info krijgen rond de juiste zit- en lichaamshouding. Om die groep te helpen hebben Nathalie en Kirsten een werk gemaakt rond praktische tips, informatie en lesvoorbereidingen. Niet alleen om de leerkrachten te helpen beter te reageren op de lichaamshouding van hun studenten, maar ook om studenten zelf de juiste houding te tonen van jongsaf aan.

 
 
(SVR)
 

  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Vijf Vlaamse jongeren worden New Yorkers voor VTM GO

Nieuw op VTM GO: The Big Waffle, waarin vijf jongeren naar New York vertrekken om er te gaan meedraaien [...]

11/11/2025

5x street art in Sint-Niklaas

1) ROA op The Chapel Werk van de Gentse topartiest ROA vind je overal ter wereld, maar in Sint-Niklaas [...]

10/11/2025

5 Street Art-higlights in Geel

1) Mr. June De Nederlandse Mr. June nam de zijgevel van Standaard Boekhandel in de Nieuwstraat [...]

03/11/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84