Image
04/08/2010

Salt

Als je Knight and Day leuk vond, dan zul je ongetwijfeld ook genieten van Salt, een spionagethriller waar veel vaart in zit, maar die kreunt onder een ongeloofwaardige plot en een script waarin de clichés torenhoog worden opeengestapeld.

 

 

Angelina Jolie speelt Evelyn Salt, een CIA-agente die een sleeper-spion van de Russen blijkt te zijn, in de Koude Oorlog als kind door de Sovjets gebrainwasht en incognito naar de VS gebracht als een soort levend Trojaans paardje, klaar om decennia later in actie te treden. Dat idee is nieuw noch origineel. De strip Duivelsmond van François Boucq en Jerome Charyn uit 1990 was bijvoorbeeld gebaseerd op krek hetzelfde uitgangspunt: weeskinderen die in geheime scholen in de USSR door de KGB worden opgekweekt tot model-Amerikanen, om ongemerkt de Amerikaanse maatschappij te infiltreren. Origineel of niet, het blijft een sterk idee, maar wat scenarist Kurt Wimmer ermee aanvangt, werkt meer op de lachspieren dan dat het spanning opwekt. Regisseur Philip Noyce, die in de jaren negentig veel succes oogstte met zijn Tom Clancy-verfilmingen met Harisson Ford, verpakt het groteske verhaal in een zwierige actiefilm propvol stuntscènes (zo over the top dat we even dachten dat Angelina gewoon haar Tomb Raider-stunts kwam overdoen), maar dat volstaat allemaal niet om de zwakte van het bronmateriaal weg te vlakken.
 
(HDP)

bekijk de trailer


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Schapen houden hogeschoolcampus groen (en blijven doorgrazen tot oktober)

Niet alle hogescholen liggen in een bruisend stadscentrum. Vertel dat maar aan de studenten op Campus [...]

04/08/2025

Erasmushogeschool Brussel? Zeg maar Erasmushogeschool Leuven!

Erasmushogeschool Brussel heeft niet alleen acht campussen in de hoofdstad, maar bood ook opleidingen [...]

01/08/2025

Nieuwe AI-tool helpt bij je studiekeuze

Pas afgestudeerd in het secundair, of gebuisd in het hoger onderwijs en zinnens om van studierichting [...]

30/07/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84