Image
18/10/2010

Gainsbourg, vie heroique

Joann Sfar, de meest productieve striptekenaar van Frankrijk, verfilmt het leven van Serge Gainsbourg, het in 1991 overleden monstre sacré van de Franse pop. Tenminste, dat is wat je verwacht als je Gainsbourg, vie heroique in de dvd-speler legt, maar dan ken je Sfar nog niet.

 

 

Al in de openingsminuten wordt duidelijk dat Sfar leven en werk van Gainsbourg gebruikt om zijn eigen obsessies uit te zweten, zoals de eeuwige worsteling met zijn Joodse identiteit. Dat maakt van deze film een zeer onvolmaakte biopic, die door de theatrale aanpak meer vervreemdt dan verheldert. Als je je daar op voorhand tegen wapent, valt er echter volop te genieten van de onwerkelijke sfeer en de verbluffende vertolking van Eric Elmosnino. Geniet ook van de blote lakendans van de rondborstige Laetitia Casta in de rol van Brigitte Bardot.
 
Dvd-extra's: Interviews, bonus track: Cannabis.
 
 
 (HDP)

bekijk de trailer


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Erasmushogeschool Brussel? Zeg maar Erasmushogeschool Leuven!

Erasmushogeschool Brussel heeft niet alleen acht campussen in de hoofdstad, maar bood ook opleidingen [...]

01/08/2025

Nieuwe AI-tool helpt bij je studiekeuze

Pas afgestudeerd in het secundair, of gebuisd in het hoger onderwijs en zinnens om van studierichting [...]

30/07/2025

Psychologiestudente Marijke wint 500 euro met haar scriptie

In Gent heeft studente psychologie Marijke Tenengbe Kaba de tiende Inclu-Scriptieprijs gewonnen, met [...]

23/07/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84