Image
28/09/2010

Antwerpse rector wil vooropleiding aan unief

Het onderzoek waaruit blijkt dat de helft van de studenten aan de universiteit het eerste jaar buist, trekt een gigantische discussie op gang en ook rector Alain Verschoren van de Universiteit Antwerpen laat van zich horen.

“Vaak zijn studenten wanneer ze uit het secundair onderwijs komen, nog niet rijp genoeg om een academische studie te beginnen. We moeten daarom overwegen om een extra jaar toe te voegen aan een universitaire opleiding. Deze propedeuse of vooropleiding geeft studenten de kans om vertrouwd te raken met studie aan een universiteit of hogeschool”, vertelt de rector. Eerder stelden andere Vlaamse rectoren al voor om een toelatingsproef in te lassen voor studenten die universitaire studies aanvatten. “Misschien kunnen we studenten de keuze laten tussen een toelatingsproef of een vooropleiding”, klinkt het.(SVR)


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Wist je dit al over Gent?

Op het Sint-Veerleplein in Gent, bij het Gravensteen, staat iets wat op het eerste gezicht lijkt op een [...]

18/08/2025

Schapen houden hogeschoolcampus groen (en blijven doorgrazen tot oktober)

Niet alle hogescholen liggen in een bruisend stadscentrum. Vertel dat maar aan de studenten op Campus [...]

04/08/2025

Erasmushogeschool Brussel? Zeg maar Erasmushogeschool Leuven!

Erasmushogeschool Brussel heeft niet alleen acht campussen in de hoofdstad, maar bood ook opleidingen [...]

01/08/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84