Image
11/10/2010

Gentse universiteit moet studenten weigeren

Aan de Gentse unief mogen 1.280 studenten zich niet meer inschrijven voor dezelfde studierichting wegens te slechte schoolresultaten. Dat komt neer op zo’n 4,5 procent van het totale aantal studenten in Gent.

 

708 van die 1.280 studenten mogen wel nog kiezen voor een andere opleiding, maar 572 studenten zijn dus niet meer welkom. Kristiaan Versluys, directeur Onderwijsaangelegenheden van de UGent, geeft een woordje uitleg: "Wie vorig jaar belabberde resultaten behaalde, kreeg toen al een verwittiging. Dit jaar gaan we een stap verder. 708 studenten krijgen de kans nog een andere richting te kiezen, 572 anderen deden het zo slecht dat ze zich niet meer kunnen inschrijven. Dat zijn studenten die in drie jaar tijd nog geen derde hebben verzameld van de punten die je in een normaal traject opneemt. Wie na drie jaar nog geen 60 punten van de normale 180 punten heeft behaald, weigeren we. Na een weigering zullen ze hopelijk beseffen dat ze de verkeerde studies volgen."
(SVR)

 

  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

5 zonovergoten terrasjes in Antwerpen

1) Kapitein Zeppos Dit terras herken je meteen aan de rode parasols en stoelen. Gelegen op het [...]

29/09/2025

Een studentikoze stadswandeling door Hasselt

Deze stadswandeling brengt je naar onderstaande highlights. Ze begint en eindigt op de Grote Markt, is [...]

25/09/2025

Waarop letten bij de aankoop van een tweedehands auto?

Je wil graag een tweedehandswagen kopen, maar hebt geen idee waar je rekening mee moet houden? Geen zorgen! [...]

25/09/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84