Image
16/11/2010

UHasselt blijft gesloten

De Universiteit Hasselt blijft nog minstens tot en met woensdag 17 november dicht. Studenten van campus Diepenbeek mogen zich eveneens gelukkig prijzen, want ook daar zijn de lessen al zeker tot donderdag afgelast wegens wateroverlast.

 

Afgelopen zondagavond gaf de nooddam van de brandweer er de brui aan, waardoor het water de kelders van de Hasseltse universiteit in een mum van tijd onder water stonden en de elektriciteit en de verwarming uitvielen. Rector Luc De Schepper vertelt dat het water bijna twee meter hoog stond. “De elektriciteit, verwarming en ventilatie is volledig uitgevallen. De opgelopen schade, ongetwijfeld enorm hoog, is voorlopig niet in te schatten. Alle hoogspanningscabines, nutsvoorzieningen en de ventilatie staan onder water. Er wordt nog volop gepompt en geprobeerd alles droog te blazen. Om de andere gebouwen van de universiteit draaiende te houden, hebben we een batterij noodgeneratoren ingeschakeld.” Woordvoerster Ingrid Vrancken laat weten dat de gemiste lessen niet opnieuw geprogrammeerd worden en evenmin op een andere locatie kunnen plaatsvinden. Dat wordt dus zelfstudie.

 
 
(SVR)

  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

5 zonovergoten terrasjes in Antwerpen

1) Kapitein Zeppos Dit terras herken je meteen aan de rode parasols en stoelen. Gelegen op het [...]

29/09/2025

Een studentikoze stadswandeling door Hasselt

Deze stadswandeling brengt je naar onderstaande highlights. Ze begint en eindigt op de Grote Markt, is [...]

25/09/2025

Waarop letten bij de aankoop van een tweedehands auto?

Je wil graag een tweedehandswagen kopen, maar hebt geen idee waar je rekening mee moet houden? Geen zorgen! [...]

25/09/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84