Image
03/01/2011

Vrouwelijke studentes meer last van stress

Voor een studie rond stress hebben Zweedse onderzoekers een groep studenten en een groep werkenden gedurende vier jaar bestudeerd en wat bleek? Bij beide groepen hebben vrouwen opvallend meer last van stress dan hun mannelijke collega’s.

 

Bovendien hebben ze als gevolg van die stress ook vaker last van nek- en rugpijn. "In zowat elk ontwikkeld land voeren vrouwen een dubbele shift uit. Ze gaan werken, net als de mannen, maar beginnen nog eens helemaal opnieuw als ze thuiskomen. Die twee rollen maakt dat ze twee keer zoveel druk voelen en dus twee keer zoveel stress. We hadden verwacht dat in de studentengroep ongeveer evenveel mannen als vrouwen nekpijn zouden hebben, omdat ze nog geen gezin hebben. Dit bleek niet het geval. Vrouwelijke studenten staan onder grotere druk om te presteren dan mannen omdat ze terechtkomen in een mannelijke wereld, waar mannen meer kans hebben om de topposities in te vullen", vertelde Anna Grimby-Ekman, die meewerkte aan het onderzoek.  (SVR)


  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider

5 Sint-Niklase biertjes

1) ZoemZoem ZoemZoem, een parelend amberblond honingbier van 8 procent, wordt gebrouwen in microbrouwerij [...]

30/03/2026

Alweer nieuwbouw met honderden studentenkoten in Gent

De kotenschaarste in Gent heeft al heel wat nieuwbouwactiviteit opgeleverd. Momenteel wordt gemetseld [...]

25/03/2026

5 niet te missen events in Geel

1) Reggae Geel Op een wei een paar kilometer ten oosten van Geel-centrum wordt al sinds 1979 het enige [...]

23/03/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84