Image
16/01/2011

Pint per dag is goed voor je

Spaans onderzoek heeft aangetoond dat een pint per dag het risico op suikerziekte doet dalen, hoge bloeddruk bestrijdt en zelfs afslankend werkt.


Voor de studie hebben professor Ramon Estruch en collega Rosa Lamuela 1.249 mannen en vrouwen ouder dan 57 jaar onderzocht en wat bleek? Degenen die dagelijks een glas bier dronken en daarbij leefden van een mediterraan dieet, verdikten niet. Integendeel, sommige vielen zelfs kilo’s af. Bovendien zou een gematigde bierconsumptie ook de kans op suikerziekte en een hoge bloeddruk verlagen. Wie zich afvraagt hoe een bierbuik dan ontstaat, moet weten dat eigenaars van zo'n ronde ton gemiddeld een pak meer glazen drinken en daarbij ook nog eens nootjes of chips verorberen. 

(SVR)

SOCIAL





 

Job in the picture

5 panorama's over Brussel

1) Rooftop 58 Rooftop 58 is de grootste rooftopbar in Europa. Om van het uitzicht te genieten [...]

23/02/2026

5 coole wijken van Antwerpen

1) 't Zuid Hipper dan 't Zuid vind je niet in Antwerpen. Het lijkt soms bijna een BV-reservaat. [...]

16/02/2026

5 hippe Leuvense koffietenten

1) Koffie Onan Bij Onan draait alles om échte koffie, maar is er ook plaats voor een lekkere brownie [...]

09/02/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84