Image
19/04/2011

Sperma Fabre tast museumvloer aan

Het spectaculaire werk Fontein van de wereld op de expo van Jan Fabre in het Nederlandse Kröller-Müller Museum is voorlopig ‘buiten gebruik’. De fontein met ‘sperma’ zou de vloer van het museum aantasten.

 


Het kunstwerk van de gerenommeerde Vlaamse kunstenaar Jan Fabre bestaat uit een wassenbeeld van hemzelf in jonge tijden gehuld in spijkerpak. Het beeld ligt bovenop omgevallen grafzerken en spuit ‘sperma’. Volgens een suppoost van het museum bestaat het zogenaamde sperma uit een stof waar de vloer niet tegen bestand is. Om de ondergrond te kunnen opkuisen werd de hele installatie tijdelijk weggehaald.

 
(NDW)

  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

5 Street Art-higlights in Geel

1) Mr. June De Nederlandse Mr. June nam de zijgevel van Standaard Boekhandel in de Nieuwstraat [...]

03/11/2025

5 verborgen pleintjes in Brugge

1) Sint-Jansplein Zelfs pal in het centrum hoef je maar een paar meter van de toeristenroute af [...]

27/10/2025

Een studentikoze stadswandeling door Aalst

Deze stadswandeling brengt je naar onderstaande highlights. Ze begint en eindigt op de Grote Markt, is [...]

23/10/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84