Maurice Engelen steunt opkomend muziektalent
Maurice Engelen (52) componeert voor het Koninklijk Ballet van Vlaanderen en verzorgde de filmmuziek van onder andere Basic Instinct en Ben X, maar staat vooral ook vaak te blinken op podia over de hele wereld met zijn dj-projecten Praga Khan en Lords of Acid. Met al zijn ervaring dus een ancien in de muziekindustrie, en die knowhow gebruikt hij maar al te graag om vers vlees klaar te stomen voor een smaakvolle en sappige carrière.
GUIDO: Is het dan zo moeilijk om als jong talent door te breken in de muziekwereld ?
Maurice: Heel moeilijk. Wat je nodig hebt, is een hoop talent, een pak doorzettingsvermogen en een goed team dat je op alle mogelijke vlakken zo goed mogelijk begeleidt. En dan nog. Toen ik in de jury van de talentenjacht X Factor zetelde, was ik echt stomverbaasd over hoe weinig jongeren kansen krijgen bij grote platenlabels. Dat is ook de reden waarom ik samen met Bart Becks het label SonicAngel heb opgestart, waarbij we dus ‘paden gaan bewandelen die andere labels links laten liggen’. Dat onder meer door jonge, beloftevolle artiesten te contracteren en ze met behulp van nieuwe technieken in de muziekwereld te lanceren. We willen ze dus eigenlijk gewoon alle kansen geven om zich te ontwikkelen. Randstad heeft datzelfde doel voor ogen en we hebben verschillende projecten samen uitgewerkt, zoals recent de Hands Up For Fresh Talent-tour, waarbij we in vijf grote studentensteden van België landden. Na optredens van jonge talenten ’s middags op de campus volgde er ’s avonds nog telkens een optreden in de stad. De band die aan het einde van de rit online de meeste stemmen verzamelt, mag deze zomer de show nog eens overdoen op het podium van een groot festival. Zo hopen we opnieuw jonge talenten een duwtje in de rug te geven.
GUIDO: Hoe is het bij jou eigenlijk allemaal begonnen ?
Maurice: In een ver verleden, zo eind jaren zeventig, was ik zanger in een coverband – ons repertoire bestond hoofdzakelijk uit covers van Lou Reed, Iggy Pop en Velvet Underground – maar ik wou meer. Daarom heb ik als jonge twintiger begin jaren tachtig het label Antler-Subway opgericht. Enkele jaren later deed de computer zijn intrede in de wereld van het componeren en dan heb ik de stap gezet om zelf nummers te gaan samenstellen. Met die moderne technologie, de nieuwste software en gebruiksvriendelijke websites kan je zelfs al composities maken zonder zelf instrumenten te kunnen spelen en zonder kennis van notenleer. Pas op, het heeft natuurlijk wel zijn voordelen als je ‘t wel kunt. Het vergroot je mogelijkheden en geeft je een beter inzicht in de opbouw en uitwerking van een compositie.
GUIDO: Ondertussen heb je natuurlijk al heel wat op je palmares staan. Wat vond jij zelf tot nu toe het leukste optreden?
Maurice: Ik heb er wel een paar gespeeld die ik nooit zal vergeten. (droomt weg) Zo was ik de eerste Belgische afsluiter ooit op het hoofdpodium van Rock Werchter en zijn wij ook de enige Belgische band die het befaamde Glastonbury Festival, het grootste openluchtmuziekfestival ter wereld, heeft afgesloten. Daarnaast heb ik in Mexico een concert gespeeld aan de zogenaamde piramide van de zon, in Tokyo Dome opgetreden voor 65.000 mensen indoor en in Japan een festival afgesloten aan de voet van Fuji Mountain. Om er maar een paar te noemen hé. (lacht)
(SVR)
Stemmen op jouw favoriete band kan nog tot eind juni op
www.freshtalent.be of via de Facebookpagina van
Hands Up For Fresh Talent.