Image
20/05/2011

3000 studenten slikken elke dag pepmiddelen

Steeds meer studenten gebruiken pepmiddelen, zeker in de examenperiode. In de blokperiode geeft de helft van de 'pill-popping' studenten zelfs toe dagelijks pillen te slikken.


Omgerekend naar de hele studentenpopulatie van Gent en Antwerpen komt dat op 3000 studenten die elke dag een pilletje nodig hebben om zich te kunnen concentreren. De Antwerpse en Gentse universiteit en werkte samen met de Vereniging voor Alcohol en andere Drugproblemen (VAD) om de cijfers te bekomen. In 2009 vulden zo’n 18.543 studenten een enquête in over het gebruik van drugs, alcohol en geneesmiddelen. Vier jaar eerder deed de universiteit van Antwerpen al een gelijkaardige enquête. Toen gaf nog maar 2,9 procent van de studenten toe het voorbije jaar pepmiddelen gebruikt te hebben. Vooral Rilatine is een populair stimulerend middel bij studenten.

 
(CM)

  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider

5 Sint-Niklase biertjes

1) ZoemZoem ZoemZoem, een parelend amberblond honingbier van 8 procent, wordt gebrouwen in microbrouwerij [...]

30/03/2026

Alweer nieuwbouw met honderden studentenkoten in Gent

De kotenschaarste in Gent heeft al heel wat nieuwbouwactiviteit opgeleverd. Momenteel wordt gemetseld [...]

25/03/2026

5 niet te missen events in Geel

1) Reggae Geel Op een wei een paar kilometer ten oosten van Geel-centrum wordt al sinds 1979 het enige [...]

23/03/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84