Image
14/06/2011

KUL bindt strijd aan tegen plagiaat

De Katholieke Universiteit Leuven is vastberaden plagiaat de kop in te drukken. Volgens vicerector studentaangelegenheden Tine Baelmans controleerde de KULeuven in 2008 slechts enkele duizenden masterproeven en seminariewerken op plagiaat, werden vorig jaar niet minder dan 13.000 teksten met het vergrootglas bestudeerd en staat de teller dit academiejaar al op meer dan 24.000 exemplaren.

 

Om alsmaar meer studenten op plagiaat te betrappen, maakt de informaticadienst van de universiteit gebruik van het softwareprogramma Turnitin, dat in razendsnel tempo tekstoverlappingen opspoort. “Die overlappingen moeten vervolgens door de betrokken academicus geïnterpreteerd worden om te bepalen wat al dan niet legitiem is”, legt Bert Coenen van de dienst uit. Hoeveel studenten effectief bedrog pleegden, is nog niet gekend.

 
(SVR)

  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Waarop letten bij de aankoop van een tweedehands auto?

Je wil graag een tweedehandswagen kopen, maar hebt geen idee waar je rekening mee moet houden? Geen zorgen! [...]

25/09/2025

Terug van weggeweest: de Gentse Boekentorenrun

Er is geen student in Gent die zich nog niet heeft afgevraagd hoe de iconische Boekentoren van de universiteit [...]

24/09/2025

Time to shine met de nieuwe Guido Studentenagenda 2025-2026

Hij is stukken stijlvoller dan een digitale kalender, kost maar 15 euro en je kan er - naast lessen, [...]

23/09/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84