Image
26/11/2012

Gentse studenten protesteren vanavond tegen GAS-boetes

Vanavond houden Gentse studenten een protestactie aan het stadhuis om het systeem van de GAS-boetes, de zogenaamde gemeentelijke administratieve sancties, aan te klagen. De actie wordt georganiseerd door de Actief Linkse Studenten (ALS) omdat het systeem volgens hen 'repressief en ondemocratisch' is.


In Gent worden volgens de laatste cijfers van 2011 elke dag gemiddeld tien GAS-boetes uitgedeeld. Volgens tegenstanders leiden de administratieve sancties tot een enorme willekeur aangezien gemeenten zelf de regelgeving in elkaar mogen knutselen en de boetes rechtstreeks naar de gemeentekas gaan. De linkse studenten eisen nu dat het Gentse stadsbestuur, indien ze zich progressief wenst te noemen, een einde maakt aan de GAS-boetes en investeert in een echt sociaal stadsbeleid. De protestactie vindt vanavond (maandag 26 november 2012) om 17u plaats aan het stadhuis.

(SA)


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Vijf Vlaamse jongeren worden New Yorkers voor VTM GO

Nieuw op VTM GO: The Big Waffle, waarin vijf jongeren naar New York vertrekken om er te gaan meedraaien [...]

11/11/2025

5x street art in Sint-Niklaas

1) ROA op The Chapel Werk van de Gentse topartiest ROA vind je overal ter wereld, maar in Sint-Niklaas [...]

10/11/2025

5 Street Art-higlights in Geel

1) Mr. June De Nederlandse Mr. June nam de zijgevel van Standaard Boekhandel in de Nieuwstraat [...]

03/11/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84