Image
01/01/2013

Renoir

Toen de Franse impressionistische schilder Pierre-Auguste Renoir aan z'n laatste werk- en levensjaren bezig was, tijdens de Eerste Wereldoorlog, kreeg hij een nieuwe muze.


De vrijgevochten roodharige Andrée Heuschling poseerde naakt voor hem en joeg een laatste scheut van leven en inspiratie doorheen zijn door artrose geplaagde knoken. Tegelijk kwam zijn zoon Jean gewond terug uit de oorlog, en ook die liet zijn oog vallen op de rondborstige furie, die in hem de kiem plantte van de grote cineast die hij later zou worden. Voilà, daar komt Renoir zo'n beetje op neer, een vreselijk ouderwets Frans filmvehikel waarbij wij slechts wakker zijn gebleven dankzij het feit dat de bijzonder appetijtelijke actrice Christa Theret constant in blote kont en borsten over het scherm huppelt. Jean én Pierre-Auguste keren zich simultaan om in hun graf, denken wij dan.

(HDP)


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Een studentikoze stadswandeling door Hasselt

Deze stadswandeling brengt je naar onderstaande highlights. Ze begint en eindigt op de Grote Markt, is [...]

25/09/2025

Waarop letten bij de aankoop van een tweedehands auto?

Je wil graag een tweedehandswagen kopen, maar hebt geen idee waar je rekening mee moet houden? Geen zorgen! [...]

25/09/2025

Terug van weggeweest: de Gentse Boekentorenrun

Er is geen student in Gent die zich nog niet heeft afgevraagd hoe de iconische Boekentoren van de universiteit [...]

24/09/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84