Image
30/04/2013

Professoren moeten talenkennis bewijzen


De KU Leuven vraagt aan bijna 1000 docenten om een video-opname te maken waardoor de universiteit kan nagaan of de profs de taal waarin ze doceren machtig zijn. Professoren die lesgeven in een voor hen vreemde taal zouden, volgens het integratiedecreet dat de Vlaamse regering vorig jaar goedkeurde, een attest moeten kunnen voorleggen.

Docenten Engels van het Leuvense Instituut voor Levende Talen zullen het ingezonden videomateriaal objectief beoordelen. Ludo Melis, vicerector Onderwijsbeleid zegt in het studentenblad Veto: “We horen heel weinig klachten van studenten in verband met taal bij professoren. Er zijn problemen, maar het gaat om een beperkte groep.” Als de taal van een docent niet voldoet, wordt naar een oplossing gezocht. Bijscholing op maat zou bijvoorbeeld een optie zijn. Misschien zitten er binnenkort enkele docenten naast jou in de Engelse les?

(LM)


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Schapen houden hogeschoolcampus groen (en blijven doorgrazen tot oktober)

Niet alle hogescholen liggen in een bruisend stadscentrum. Vertel dat maar aan de studenten op Campus [...]

04/08/2025

Erasmushogeschool Brussel? Zeg maar Erasmushogeschool Leuven!

Erasmushogeschool Brussel heeft niet alleen acht campussen in de hoofdstad, maar bood ook opleidingen [...]

01/08/2025

Nieuwe AI-tool helpt bij je studiekeuze

Pas afgestudeerd in het secundair, of gebuisd in het hoger onderwijs en zinnens om van studierichting [...]

30/07/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84