Home   Filmpjes   Wedstrijden   Agenda & Pics   Ontspanning   Guido Shop   Studentennieuws   Studies   Stadsgids   Jobs & Stages FR
Film, DVD & Muziek   Multimedia & Games   Strips   Reizen   Lifestyle & Mode   Liefde & Erotiek   Roddels & Gadgets   Sport   Mobiel   Uitgaan   Dr. Jos
  Ontspanning >> Reizen >> 72 uur in ROME
72 uur in ROME
Share/Save/Bookmark
72 uur in ROME


Gepost: 12/09/2008
Categorie: Reizen


“When in Rome, act like Romans do.” Zo gaat het Engelse gezegde, dat je leert om helemaal te verdwijnen in de gewoontes van een ander volkje. En dat die Romeinen rare jongens zijn, dat weten we al een tijdje. Hoe overleef je 72 uur als een echte Romein in de Italiaanse capitale zonder afgezet te worden zoals de andere toeristen?

 

0-24u: Mode, gladiatoren en frisse limoncello

 

Afhankelijk van je vlucht beland je op “Leonardo da Vinci Airport”, beter bekend als Fiumicino , of op Ciampino . Maakt allemaal niet veel uit, met de gele directe bussen geraak je in no time naar het centrale punt van de stad, het treinstation Stazione Termini . Daar kan je meteen beginnen aan je Romeinse metamorfose.

 

Haal je witte sokken uit je sandalen en kleed je als een stijlvolle Italiaan: gekleurde hemdjes, zonnebrillen, zwarte broek en dito schoenen. Natuurlijk kan je daarvoor terecht in de Via Borgognona , de chique winkelstraat die al honderd jaar bestaat. Maar je vindt evengoed je gading in de talrijke uitgestalde winkeltjes rond Termini. Kijk goed rond en let op de kwaliteit van de producten, dan vind je een Italiaanse outfit voor een vierde van de prijs.

 

Vervolgens wandel je westwaarts via de Via Cavour naar het Colosseum : hoeveel toeristen er ook mogen rondlopen, een trotse Romein houdt van zijn Colosseum. Geloof trouwens geen woord van de spectaculaire praatjes van de gids: omdat gladiatoren veel te duur waren (opleiding, onderhoud, materiaal etcetera), vielen er zelden doden tijdens het spektakel.

 

Na je bezoek aan het Colosseum wandel je de Via Fori Imperiali door, tot je aan het Paleis van Victor Emanuel II komt. Vooraan links vind je bar Truvo , waar je je aan een Romeinse klassieker waagt: limoncello aperitieven, rechtopstaand met wat hapjes. Deze sterkedrank (35°) op basis van citroen is - na caffè natuurlijk – de nationale drank bij uitstek. Loop de Via Del Corso door en zoek het uitgebreide restaurant Gusto. Op de Piazza Augusto Imperatore vind je een compleet restaurant, pizzeria, wijnbar, bakkerij en boekenwinkel, tutto in uno.

 

Tip: Benader het Colosseum langs de westkant, via de Colle Oppio. Vanuit dit park op een van de zeven Romeinse heuvels heb je een prachtig uitzicht op het bekendste monument van Rome. Het Colosseum bezoek je trouwens het best voor zonsondergang. Reserveer je tickets 's morgens en kom 's avonds terug, of neem meteen een ticket voor het Forum Romanum: met dat ticket heb je voorrang op de andere wachtenden.

 

24-48u: Extreme supporters en een 17de-eeuwse picknick

 

Elke Romein houdt van voetbal. De populairste squadra is de Giallorossi , de ‘geel-roden' van AS Roma. Hoewel een deel van de aanhang ook (extreem-)rechts is, blijft het in het algemeen een arbeidersploeg. De tegenhanger, Lazio Roma , is dan weer wel bekend om haar extreme supporters. Beide ploegen spelen in het Stadio Olimpico , 82.000 stoeltjes en net buiten de stad gelegen (bereikbaar met bussen vanuit Termini).

 

Uitblazen na de wedstrijd bij een ciabatta en wat koffie? Een domme toerist betaalt op een terras 19 euro voor een kopje koffie en een broodje om in je holle tand te moffelen, een échte Italiaan gaat picknicken in het prachtige park van Villa Borghese . Ten noorden van de stad vind je het 17de-eeuwse zomerpaleis van het geslacht Borghese, waar nu jong en oud Rome rust zoekt tussen de gigantische olijfbomen. De Galleria Borghese is ook een must: in dit museum kan je onder meer de David van beeldhouwer Bernini bewonderen.

 

Tip: Meestal kan je voor wedstrijd van AS Roma of Lazio eenvoudig tickets kopen aan de balie, maar hou je ogen open voor fans met een abonnement. Vaak hebben zij meerdere zitplaatsen, die ze aan jou willen verkopen voor de helft van de prijs. Voordeel: goedkoper en een beter zicht op het veld.

 

48-72u: Een frisse neus in de bergen

 

Van de laatste dag profiteren we om de stadsdrukte te ontvluchten. Hoewel Rome prachtig is en elke Romein trots is op zijn thuishaven, is het toch aangenaam om even de nabijgelegen bergen in te trekken voor een frisse neus. In Termini neem je de bus naar het stadje L'Aquila , gelegen in de kam van de Appennini, de Apennijnse bergen, om vervolgens naar Rocca Di Mezzo te gaan. Met zijn 1500 inwoners is het gehucht de ideale ontsnapping. Overnacht in de gezellige bed&breakfast Fiocco Di Neve, maak een fikse bergwandeling en je bent herboren. Of bezoek Rocca , het Spaanse fort uit de 16de eeuw. Ook leuk is het Rocca Calascio , het hoogste kasteel van Italië.

 

Tip: Op zondag rijden er geen bussen van L'Aquila naar Rocca Di Mezzo, dus vertrek best op een andere dag. Mocht je er toch zijn op zondag, probeer dan een beroep te doen op een vriendelijke Italiaan voor een lift. Let op: er is weinig verkeer op zondag, de kans bestaat dus dat je uren bergop moet wandelen. Zwaar, maar het prachtige uitzicht is het waard.

 

La notte

 

San Giovanni

Een bezoek aan Rome is aan te raden in de herfst, als de zomerdrukte voorbij is en de temperaturen wat draaglijker zijn. Als je toch tijdens het hoogseizoen wil gaan, pik dan zeker de feesten van San Giovanni op 24 juni mee. Bezondig je aan lekkernijen, kuier erop los en geniet van het vuurwerk. 's Nachts staat de stad in vuur en vlam.

 

Micca Club

Niet ver van het treinstation Termini opende recent een moderne club waar jazz , soul, blues en wereldmuziek gesmaakt wordt door een trendy jong publiek. Eigenaar Marco nodigt elke avond wel een band of deejay uit. Het feesten komt hier net zoals elders in de stad laat op gang, dus kom zoals elke Romein fashionably late.

(7a Via Pietro Micca)

 

Ritual Club

Romeinen zijn rare jongens, dat bewijst de Ritual Club. Een underground club voor een vast cliënteel dat houdt van een kinky atmosfeer met een seksuele achtergrond. Luide elektronische muziek, gekke dresscodes en evenementen met namen als ‘the negative event', ‘torture garden' en ‘ritual licking'. Scusi ?

(www.ritualtheclub.com)

 

In de Tiber

Sinds 1946 springen enkele dwazen van een zeventien meter hoge brug in de Tevere, de Tiber die door Rome stroomt. Romeinen houden van hun Flava , de ‘blonde rivier', maar enkel de heethoofden zijn gek genoeg om elk nieuw jaar te vieren met een plons in het ondiepe water. Ben jij Romeins genoeg om dat aan te durven?

 

(HDP)

De Studentenronde van Vlaanderen: Parcours II, 5de halte: SINT-NIKLAAS De Studentenronde van Vlaanderen: Parcours II, 5de halte: SINT-NIKLAAS
27/04/2012

Ja, natúúrlijk is je eigen studentenstad de beste van het land, maar GUIDO kijkt verder dan je neus lang is. Vorig jaar deden we een wilde ronde langs de grote studentensteden. Dit academiejaar volgen we Parcours II, langs de kleinere steden. Haal een Go-Pass, tank je auto vol, pomp je fietsbanden op en strik de veters van je wandelschoenen, want deze keer gaan we op zoek naar verborgen parels aan de studentenkroon. We zijn vertrokken in Lier, hebben Aalst bezocht, hebben de zeeluch



Je ogen uitkijken in ROTTERDAM Je ogen uitkijken in ROTTERDAM
25/04/2012

Als je na een bezoek aan Amsterdam had verwacht dat alle grote steden in Nederland bestaan uit een schilderachtige grachtengordel vol historische pakhuizen, rijzige kerktorens en statige stadspaleizen, dan staat je in Rotterdam een verrassing van formaat te wachten. De tweede stad van Nederland oogt radicaal modern, is een feest voor liefhebbers van strakke architectuur en heeft meer dan genoeg bezienswaardigheden te bieden voor een origineel weekendje dichtbij.



De wilde pracht van ZUID-CHILI De wilde pracht van ZUID-CHILI
12/04/2012


Misschien ken je Chili alleen van de goedkope wijn, maar dit langgerekte land aan de westkust van Zuid-Amerika heeft veel meer te bieden dan zonnige valleien vol groene druivenranken. GUIDO neemt je mee op een reis naar Zuid-Chili, een wild oord vol rokende vulkanen, uitgestrekte wouden, eindeloze fjorden en azuurblauwe gletsjers.

Beklim een rokende vulkaan

We beginnen onze expeditie in Pucón, een volledig uit hout



De Studentenronde van Vlaanderen II, 4de halte: BRUGGE De Studentenronde van Vlaanderen II, 4de halte: BRUGGE
23/03/2012


Ja, natúúrlijk is je eigen studentenstad de beste van het land, maar GUIDO kijkt verder dan je neus lang is. Vorig jaar deden we een wilde ronde langs de grote studentensteden. Dit academiejaar volgen we Parcours II, langs de kleinere steden. Haal een Go-Pass, tank je auto vol, pomp je fietsbanden op en strik de veters van je wandelschoenen, want deze keer gaan we op zoek naar verborgen parels aan de studentenkroon. We zijn vertrokken in Lier, hebben Aalst bezocht, hebben de zeelu



Goedkoop en comfortabel het vliegtuig op Goedkoop en comfortabel het vliegtuig op
03/03/2012
Voor wie een snelle citytrip in een lang weekend wil persen, een zonovergoten tropisch strand wil gaan opzoeken of een exotisch avontuur wil beleven aan de andere kant van de wereld, is het vliegtuig nog altijd de snelste oplossing. Wij geven je wat tips mee om je vlucht zo snel, goedkoop en comfortabel mogelijk te laten verlopen.

Tien tips voor een goedkope vlucht

1) Boek vroeg. Nogal wat maatschappijen geven korting aan wie lang op voorhand boekt.

2) Boek laat. Naast de vroegboekers worden ook de toeristen beloond die last minute de nog vrije plaatsjes willen invullen.

3) Koop een pakket. Een combinatie vlucht + hotel + auto is bijna steed



De Studentenronde van Vlaanderen: Parcours II, halte 3: OOSTENDE De Studentenronde van Vlaanderen: Parcours II, halte 3: OOSTENDE
24/01/2012


Ja, natúúrlijk is je eigen studentenstad de beste van het land, maar GUIDO kijkt verder dan je neus lang is. Vorig jaar deden we een wilde ronde langs de grote studentensteden. Dit academiejaar volgen we Parcours II, langs de kleinere steden. Haal een Go-Pass, tank je auto vol, pomp je fietsbanden op en strik de veters van je wandelschoenen, want deze keer gaan we op zoek naar verborgen parels aan de studentenkroon. We zijn vertrokken in Lier, hebben Aalst bezocht,



5x GRATIS in LONDEN 5x GRATIS in LONDEN
07/12/2011

Londen is niet echt een goedkope bestemming als je op zoek bent naar een fijne citytrip. Maar die stad is zo verdomd cool, dus je boekt toch maar dat veel te dure Eurostarticket en trekt een ongehoord hoog pondenbudget uit voor een piepkleine hotelkamer in een gore stationsbuurt. Toch is het mogelijk om van Londen te genieten zonder failliet te gaan. Sterker nog: veel van het moois dat Londen te bieden heeft, is gewoon gratis. GUIDO selecteert vijf gratis Londen-toppers.




 NANTES, cultuur- en studentenstad in het westen van Frankrijk NANTES, cultuur- en studentenstad in het westen van Frankrijk
04/12/2011
Voor het eerst sinds het failliet van Sabena in 2001 is er opnieuw een rechtstreekse vliegverbinding tussen de luchthaven van Zaventem en het Franse Nantes. Die wordt uitgevoerd door Air France en was voor ons een gedroomde gelegenheid om nader kennis te maken met deze bruisende cultuur- en studentenstad aan de Loire.


Nantes is een metropool in het westen van Frankrijk, gelegen aan een eiland in de Loire, vlak onder Bretagne. Hoewel ze niet echt aan de Atlantische kust ligt, is Nantes vanouds een belangrijke havenstad geweest, waar tot in de jaren tachtig van de vorige eeuw grote scheepswerven actief waren. Die industrie is verdwenen en sindsdien heeft Nantes zichzelf heruitgevonden. Vandaag is het een moderne, aangename en jonge cultuurstad waar 50.000 studenten de universiteiten en hogescholen bevolken.<



De Studentenronde van Vlaanderen II - 2de halte: AALST De Studentenronde van Vlaanderen II - 2de halte: AALST
25/11/2011
Ja, natúúrlijk is je eigen studentenstad de beste van het land, maar GUIDO kijkt verder dan je neus lang is. Vorig jaar deden we een wilde ronde langs de grote studentensteden. Dit academiejaar volgen we Parcours II, langs de kleinere steden. Haal een Go-Pass, tank je auto vol, pomp je fietsbanden op en strik de veters van je wandelschoenen, want deze keer gaan we op zoek naar verborgen parels aan de studentenkroon. We zijn vertrokken in Lier, houden vandaag halt in Aalst, reizen nadien door naar Oostende en Brugge, en via Sint-Niklaas arriveren we ten slotte in Mechelen.

Oilsjt, ajoin, en bier mè schoim! Geen stad in Vlaanderen heeft een grotere boemelreputatie dan Aalst, en dat komt natuurlijk in de eerste plaats door het onstuimige carnaval. Dat barst pas los op 19 februari 2012, maar de drankadem van de Voil Jeanetten hangt heel het jaar boven de stad. Wat natuurlijk niet wil zeggen dat er in deze compacte, maar fijne studentenstad niets anders te beleven valt dan liters bier zuipen en in afgedankte vrouwenkleren over de straten en pleinen dw



Road Trip! Road Trip!
05/11/2011
Geen geld voor een vliegticket, vliegangst of gewoon geen zin om op de luchthaven die vermoeiende veiligheids- en andere controles te ondergaan alsof je een vers gerekruteerde terrorist bent? Er is altijd nog de wagen. Prop 'm vol bagage en vrienden en hit the road!

Hoe ver raak ik op 1 dag?

Laten we eerlijk zijn: meer dan 10 uur rijden op één dag is gekkenwerk. Maar waar raak je in 10 uur vanuit Brussel met de wagen? Uiteraard zijn dit afgeronde reistijden in een ideale wereld met lege autosnelwegen, zonder files of rustpauzes.



16/10/2011 - Hoe kan je goedkoop op reis?
08/10/2011 - Op avontuur langs China's mooiste rivier YANGSHUO
03/10/2011 - De Studentenronde van Vlaanderen: Parcours II - Eerste halte: LIER
17/09/2011 - Etiquette in het buitenland
02/08/2011 - De Studentenronde van Vlaanderen - Laatste halte: GENT
17/07/2011 - Startschot grootste liftwedstrijd voor jongeren wereldwijd
01/07/2011 - 3x origineel in FRANKRIJK
02/06/2011 - 10 must-do's in BALI
29/05/2011 - De Studentenronde van Vlaanderen - 5de halte: KORTRIJK
03/04/2011 - KENIA: 's Werelds meest spectaculaire safaribestemming

Meer artikels: (nog 140 artikels in deze categorie)



Send To Friend
Stuur dit artikel door naar een vriend(in).

Jouw e-mailadres:
Het e-mailadres van je vriend(in):
Om naar meerdere e-mailadressen te sturen, plaats een ; tussen de e-mailadressen (geen spaties voor of achter de ;)
Onderwerp:
Typ je bericht naar deze persoon (optioneel):
Geef bovenstaande code hier in:

Reageer

Username:   

Geef hier jouw commentaar:




Geef je score
Geef hier jouw score:  50%
Zoek op Guido.be
 
Aanmelden
 
 
Registreer
Paswoord vergeten?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Providers
© 2011 GUIDO NV
alle rechten voorbehouden
Contacteer ons
Hostbasket    Epson    Electrabel    Hostbasket