Home   Filmpjes   Wedstrijden   Agenda & Pics   Ontspanning   Guido Shop   Studentennieuws   Studies   Stadsgids   Jobs & Stages FR
Film, DVD & Muziek   Multimedia & Games   Strips   Reizen   Lifestyle & Mode   Liefde & Erotiek   Roddels & Gadgets   Sport   Mobiel   Uitgaan   Dr. Jos
  Ontspanning >> Studies >> Dagboek van een eerstejaars: De laatste borsten van het jaar
Dagboek van een eerstejaars: De laatste borsten van het jaar
Share/Save/Bookmark
Dagboek van een eerstejaars: De laatste borsten van het jaar


Gepost: 7/01/2011
Categorie: Studies


Leuven loopt leeg, verkopers van (il)legale pepmiddelen doen gouden zaakjes en tieners drinken zich lazarus op café, omdat ze thuis stil moeten zijn voor hun studerende broer of zus. Kort gezegd: den blok is in het land. Over heel België zwoegen studenten dag en nacht om duizenden pagina’s één voor één in hun hersenpan te branden. Ik koos ervoor om thuis te studeren, zo kan ik genieten van moeders kookkunst, vaders motivatie en mijn zus haar diensten als meid zodat ik in mijn pauzes, ook echt kon pauzeren. Bleek toch wel dat het olijke trio een last minute had geboekt en tot Nieuwjaar in het buitenland vertoefde. Daar ging mijn strak plan.

 

Terwijl alle mensen rondom mij aan het genieten waren van hun vakantie, was ik gedoemd zonder enig sociaal contact of tijdsbesef uren aan een stuk geconcentreerd te leren. Gelukkig was er licht aan het einde van de tunnel, enfin ergens in het midden: na een kluizenaarsleven van een dikke week, was het moment aangebroken om de beentjes nog eens te strekken, te kunnen genieten van een frisse pint en de laatste borsten van het jaar te aanschouwen. Het was tijd om af te tellen en even te ontsnappen aan de realiteit en het feit dat ik de volgende dag met een harde kop zou moeten voortstuderen. Waar is den tijd dat we als zorgeloze tieners ons broek versleten op die middelbare banken?

 
 
Ergens moet ik wel bekennen dat ik de toekomst véél te rooskleurig zag. “Hoe hard kan een maand studeren nu zijn?” Was dat even buiten de waard gerekend. Er bestaan zo van die dagen dat je tien keer op je gsm kijkt en het iedere keer slechts enkele minuten later is. Wel, in de blok is dat altijd het geval, dag in dag uit. Eén iets staat vast, volgend semester wordt er extra veel gefeest, want dienen blok is toch maar een ferme blok aan je been!


GUIDO's student-bloggers in het buitenland GUIDO's student-bloggers in het buitenland
20/05/2012

Erasmus of een buitenlandse stage staat niet alleen mooi op je cv, je maakt er ook onvergetelijke ervaringen mee. Om het thuisfront gerust te stellen en niet alle kennissen apart te moeten mailen, sturen studenten in het buitenland nu en dan een blogbericht de wijde internetwereld in. Wat daar allemaal instaat? Ook wij krullen onze neus van nieuwsgierigheid! GUIDO ving een digitale postduif, liet het beest alle zinnen ophoesten en publiceert ze in deze rubriek.



  Een kijk op de Brusselse campus: uitstel zonder afstel Een kijk op de Brusselse campus: uitstel zonder afstel
16/05/2012

“Zie ons hier nu zitten.” Hij kwam naast mij zitten. Ik keek hem vragend aan. “Awel ja, ik moet nog mijn opnames maken voor mijn cultuurprogramma, ik heb volgende week twee examens op één dag, ik moet mijn podcast nog afwerken, ik…” De angst in zijn stem nam toe terwijl de opsomming vorderde. “Ik ben gisteren van terras naar café naar terras verhuisd. En nu, nu zitten we hier weer. Alsof ik niets beters te doen heb.”
Ik kon het hem moeilijk kwalijk nemen.



 Dagboek van een Leuvense student: String, roze en verloren Dagboek van een Leuvense student: String, roze en verloren
15/05/2012

Het was weer even geleden dat ik mijn vuile schoenen aantrok en met het groene boekje in de hand, luidkeels cantusliederen bulderde. Met de alom gehate examenperiode voor de boeg, werd het dan ook dringend tijd om nog eens te genieten van een avond vol bier en plezier. De kater de volgende dag overtrof echter alles. Niet alleen waren er in mijn hersenkamer tientallen bavianen op hol geslagen en was mijn kot een ware vuilnisbelt, ook mijn voet zag er behoorlijk lelijk uit. Mijn herinneringen l



   Een kijk op de Brusselse campus: Normal is overrated Een kijk op de Brusselse campus: Normal is overrated
10/05/2012

“Ik zie stripverhalenfamilietaferelen voor mij als ik uw verhalen zo lees.”


Vorige zomer zat ik aan tafel bij mijn grootouders. Mosselfeest. Ik kijk graag mensen, dus op zich vond ik het niet zo erg dat -iedereen druk in gesprek- mijn gesprekspartner onbestaande was. Pas dan viel me op hoe verschillend iedereen is. Althans, ik dacht dat ik dat toen pas besefte. Het echte besef kwam er pas later, toen ik vertelde over die familiefeesten en



   Dagboek van een Leuvense student: Erotische hulmiddelen en verkiezingen Dagboek van een Leuvense student: Erotische hulmiddelen en verkiezingen
09/05/2012


Een studentenvereniging leiden is deugddoend werk maar niemand houdt het twee jaren vol. Een nieuwe preses met bijpassende ploeg staat te springen om deze rol over te nemen. Elke faculteit heeft er maar één per academiejaar en ook voor onze faculteit was het vorige week zover. Geef een student een gratis pint en ze vinden je wel tof. Geef ze een gratis vat en ze worden spontaan je beste vriend. Geef ze echter gratis bier, voedsel en amusement en dan zien ze je liever dan hun



 Kijk op de Brusselse campus: Komen happen Kijk op de Brusselse campus: Komen happen
04/05/2012

We zien elkaar niet meer. Het is al een tijdje geleden en af en toe komen we elkaar tegen op straat, in de winkel en héél soms zelfs eens in het café. Toevallig. Iedereen is met vanalles bezig, maar niemand weet met wat precies.


Deze week was het zover. In oktober deden we al eens ‘van komen eten’. Iemand maakte fishstickbroodjes met selfmade tartaarsaus. Er was wijn en sfeer en alles was heel leuk. We maakten de deal dat we om de zoveel tijd bi



Vlaamse Erasmusstudenten stijgen in aantal Vlaamse Erasmusstudenten stijgen in aantal
24/04/2012

Een op de acht Vlaamse studenten vindt al zijn weg naar het buitenland voor zijn of haar studies,maar de overheid zou dat aantal graag zien groeien. Vast staat dat het Erasmusprogramma steeds populairder wordt.

Het Europese uitwisselingsprogramma werd 25 jaar geleden opgestart en bezorgde sindsdien al 3 miljoen studenten een onvergetelijke ervaring in 33 landen. Voor Vlaanderen zijn dat dit jaar 2.305 hogeschoolstudenten en 2.040 universiteitsstudenten. Europa en



Een kijk op de Brusselse campus: Solo Stress Een kijk op de Brusselse campus: Solo Stress
20/04/2012

Mijn paasvakantie is al enkele jaren geen paasvakantie meer. Elk jaar opnieuw is het spannend, twee dagen nà de paasvakantie. Je moet iets maken, iets met geluid, maar wat maakt niet uit. Het mag alles zijn en iedereen luistert. Procrastinatie ten top was het de traditie om daar in de eerste week van de paasvakantie pas aan te beginnen, om de dag voor het af moest nachtje door te doen en rechtstreeks naar de beluistering te trekken.


Solo w



Dagboek van een Leuvense student: Spaanse schoonheid Dagboek van een Leuvense student: Spaanse schoonheid
18/04/2012

Voor een verstandige student betekent de paasvakantie meer dan enkel zoet en lekkers van de paashaas. Elke cursus verdient een aandachtige kijk, gepaard gaande met het nodige fluoresceren en memoriseren. Het duurde echter niet zo lang of de heimwee naar plezier stak de kop op. Last minute ruilde ik de muffe geur van syllabi voor de stralende Spaanse zon. Diep verscholen in de hoofdstad had ik nog een vriend zitten die hunkerde naar wat Belgisch gezelschap alvorens terug te keren van zi



 Dagboek van een Leuvense student: Spring eens wat meer binnen! Dagboek van een Leuvense student: Spring eens wat meer binnen!
04/04/2012

Omdat ik wegens ziekte afgelopen week, gekluisterd aan mijn bed, in sociaal isolement verkeerde, laat ik deze week eens iemand anders aan het woord. Jacky, het woord is aan u.


De anonieme schrijver van dit dagboek, laten we hem Donald noemen, is een van mijn beste vrienden. Ik ontmoette hem bij het begin van het academiejaar als eerstejaars op een van de eerste feestjes op de Oude Markt. Plots viel het woord verjaardag en wat bleek? We ve



31/03/2012 - GUIDO's student-bloggers in het buitenland
28/03/2012 - Dagboek van een Leuvense student: Strakke kont
22/03/2012 - Een kijk op de Brusselse campus: Lentegevoelens
21/03/2012 - Dagboek van een Leuvense student: Halfontblote benen
15/03/2012 - Een kijk op de Brusselse campus: JOL, jolig, joligst
13/03/2012 - Dagboek van een Leuvense student: Genezen is beter dan voorkomen
08/03/2012 - Een kijk op de Brusselse campus: Gat van het Jaar
07/03/2012 - Dagboek van een Leuvense student: Hitsige Jacky
29/02/2012 - Dagboek van een Leuvense student: Lucky rond de billen
23/02/2012 - Een kijk op de Brusselse campus: Beat me up, Scotty!

Meer artikels: (nog 111 artikels in deze categorie)



Send To Friend
Stuur dit artikel door naar een vriend(in).

Jouw e-mailadres:
Het e-mailadres van je vriend(in):
Om naar meerdere e-mailadressen te sturen, plaats een ; tussen de e-mailadressen (geen spaties voor of achter de ;)
Onderwerp:
Typ je bericht naar deze persoon (optioneel):
Geef bovenstaande code hier in:

Reageer

Username:   

Geef hier jouw commentaar:




Geef je score
Geef hier jouw score:  100%
Zoek op Guido.be
 
Aanmelden
 
 
Registreer
Paswoord vergeten?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Providers
© 2011 GUIDO NV
alle rechten voorbehouden
Contacteer ons
Hostbasket    Epson    Electrabel    Hostbasket