Home   Filmpjes   Wedstrijden   Agenda & Pics   Ontspanning   Guido Shop   Studentennieuws   Studies   Stadsgids   Jobs & Stages FR
Film, DVD & Muziek   Multimedia & Games   Strips   Reizen   Lifestyle & Mode   Liefde & Erotiek   Roddels & Gadgets   Sport   Mobiel   Uitgaan   Dr. Jos
  Ontspanning >> Studies >> GUIDO's student-bloggers in het buitenland
GUIDO's student-bloggers in het buitenland
Share/Save/Bookmark
GUIDO's student-bloggers in het buitenland


Gepost: 24/07/2011
Categorie: Studies


Erasmus of een buitenlandse stage staat niet alleen mooi op je cv, je maakt er ook onvergetelijke ervaringen mee. Om het thuisfront gerust te stellen en niet alle kennissen apart te moeten mailen, sturen studenten in het buitenland nu en dan een blogbericht de wijde internetwereld in. Wat daar allemaal instaat? Ook wij krullen onze neus van nieuwsgierigheid! GUIDO ving een digitale postduif, liet het beest alle zinnen ophoesten en publiceert ze in deze rubriek.

Babette De Groof, India
"Ik vertrok 's morgens van Zaventem richting Mumbai, waar ik rond 19 uur Belgische tijd landde. In India was het op dat moment 23 uur, en ik moest er nog wachten tot 5.30 uur lokale tijd voor mijn aansluiting naar Ahmedabad. Toen ik daar rond 9 uur aankwam, had ik nog maar 3 uurtjes geslapen op het vliegtuig en ik was dan ook erg moe toen ik bij mijn gastvader in de auto stapte richting ‘huis’. Een lange dag dus, maar eigenlijk was die pas begonnen, want in Baroda, waar ik voor 5 maand zou wonen en werken in een school voor mentaal gehandicapten, was het net de tweede dag van het 'Kite-festival'. Een evenement dat ik natuurlijk niet mocht missen. Ik leerde vliegeren van mijn gastbroer en genoot met volle teugen van mijn eerste dag in India. Pas rond 22 uur die avond kon ik mijn bed kruipen. Ik moet jullie waarschijnlijk niet vertellen dat ik onmiddellijk in slaap viel? Het was ongetwijfeld de vermoeiendste dag van mijn hele leven, maar zeker ook een van mijn beste dagen ooit."
 
Lise Notelaers, Kenia
"Vrijdagochtend zijn we aan zee naar de zonsopgang gaan kijken. Prachtig! Weet je nog dat ik geld inzamelde met die spaghetti-avond? Wel, na de middag was het grote moment daar: de kinderen kregen een sportuniform en waren daar ontzettend fier op. 'Thank you teacher Lise!' Die dankbaarheid is zo oprecht, zo mooi. Na een speech – in ons beste Engels – sloten we af met een danske. Al die mooie kleurtjes op de speelplaats… waauw! Het lijkt allemaal zo simpel en klein, maar dat zijn de dingen die het hier zo mooi maken. Vorige week hebben we met de rest van het geld nog een tv en dvd-speler gekocht, daarmee kan de directeur de kinderen seksuele voorlichting geven. De kinderen gingen echt volledig uit hun dak toen ze de tv zagen. Tot slot kochten we nog een heel pak handboeken aan. De directeur, Mr. James, zei ons dat de school gered was. Toch wel boeiend dat je hier zoveel kan doen door een simpele spaghettidag te organiseren. Je zou er direct nog vijf geven! Een dikke merci aan de helpers en de eters. Het was echt de moeite waard."
 
Bart Vandijck, Denemarken
"Een groot voordeel van een auto hebben tijdens je Erasmusperiode is natuurlijk dat je kunt 'roadtrippen'. Benodigdheden: een hechte groep vrienden (Italianen, Spanjaarden, mede-Belgen), goede 'on-the-road'-muziek en zonnig weer. Zo hebben we Kopenhagen en het oostelijke deel van Denemarken al gezien, en een paar weken geleden zijn we ook naar Skagen getrokken, het noordelijkste puntje, waar je letterlijk de Noordzee en de Baltische Zee in mekaar ziet overgaan. De golven zijn er nogal woelig, een paar natte voeten is dus geen verrassing. We hadden dat weekend geweldig zonnig weer. Wie had ooit gedacht dat je op de noordelijkste punt van Denemarken een lichte zonnebrand kon opdoen?! Op onze weg terug naar Odense zijn we langs Aalborg en Aarhus gereden. Aalborg is vooral onder studenten bekend voor Jomfru Ane Gade, een straat vol bars en restaurants aan beide kanten van de straat. In Aarhus konden we overnachten op het kot van een Duitse student en die avond heeft hij ons een stukje van het nachtleven laten zien. Voor we ’s anderendaags moesten vertrekken, hebben we nog wat 'chille' plekken uitgezocht om te bekomen. Ze hebben daar bijzonder uitgestrekte, prachtige parken, die zich goed lenen om te frisbeeën en te voetballen. Het ergste aan een roadtrip is natuurlijk dat je terug naar huis moet en dat het weekend erop zit. Gelukkig staat er volgend weekend al een volgende roadtrip op het programma: back to Kopenhagen and The White Cliffs of Denmark."
 
 (SVR)

GUIDO's student-bloggers in het buitenland GUIDO's student-bloggers in het buitenland
20/05/2012

Erasmus of een buitenlandse stage staat niet alleen mooi op je cv, je maakt er ook onvergetelijke ervaringen mee. Om het thuisfront gerust te stellen en niet alle kennissen apart te moeten mailen, sturen studenten in het buitenland nu en dan een blogbericht de wijde internetwereld in. Wat daar allemaal instaat? Ook wij krullen onze neus van nieuwsgierigheid! GUIDO ving een digitale postduif, liet het beest alle zinnen ophoesten en publiceert ze in deze rubriek.



  Een kijk op de Brusselse campus: uitstel zonder afstel Een kijk op de Brusselse campus: uitstel zonder afstel
16/05/2012

“Zie ons hier nu zitten.” Hij kwam naast mij zitten. Ik keek hem vragend aan. “Awel ja, ik moet nog mijn opnames maken voor mijn cultuurprogramma, ik heb volgende week twee examens op één dag, ik moet mijn podcast nog afwerken, ik…” De angst in zijn stem nam toe terwijl de opsomming vorderde. “Ik ben gisteren van terras naar café naar terras verhuisd. En nu, nu zitten we hier weer. Alsof ik niets beters te doen heb.”
Ik kon het hem moeilijk kwalijk nemen.



 Dagboek van een Leuvense student: String, roze en verloren Dagboek van een Leuvense student: String, roze en verloren
15/05/2012

Het was weer even geleden dat ik mijn vuile schoenen aantrok en met het groene boekje in de hand, luidkeels cantusliederen bulderde. Met de alom gehate examenperiode voor de boeg, werd het dan ook dringend tijd om nog eens te genieten van een avond vol bier en plezier. De kater de volgende dag overtrof echter alles. Niet alleen waren er in mijn hersenkamer tientallen bavianen op hol geslagen en was mijn kot een ware vuilnisbelt, ook mijn voet zag er behoorlijk lelijk uit. Mijn herinneringen l



   Een kijk op de Brusselse campus: Normal is overrated Een kijk op de Brusselse campus: Normal is overrated
10/05/2012

“Ik zie stripverhalenfamilietaferelen voor mij als ik uw verhalen zo lees.”


Vorige zomer zat ik aan tafel bij mijn grootouders. Mosselfeest. Ik kijk graag mensen, dus op zich vond ik het niet zo erg dat -iedereen druk in gesprek- mijn gesprekspartner onbestaande was. Pas dan viel me op hoe verschillend iedereen is. Althans, ik dacht dat ik dat toen pas besefte. Het echte besef kwam er pas later, toen ik vertelde over die familiefeesten en



   Dagboek van een Leuvense student: Erotische hulmiddelen en verkiezingen Dagboek van een Leuvense student: Erotische hulmiddelen en verkiezingen
09/05/2012


Een studentenvereniging leiden is deugddoend werk maar niemand houdt het twee jaren vol. Een nieuwe preses met bijpassende ploeg staat te springen om deze rol over te nemen. Elke faculteit heeft er maar één per academiejaar en ook voor onze faculteit was het vorige week zover. Geef een student een gratis pint en ze vinden je wel tof. Geef ze een gratis vat en ze worden spontaan je beste vriend. Geef ze echter gratis bier, voedsel en amusement en dan zien ze je liever dan hun



 Kijk op de Brusselse campus: Komen happen Kijk op de Brusselse campus: Komen happen
04/05/2012

We zien elkaar niet meer. Het is al een tijdje geleden en af en toe komen we elkaar tegen op straat, in de winkel en héél soms zelfs eens in het café. Toevallig. Iedereen is met vanalles bezig, maar niemand weet met wat precies.


Deze week was het zover. In oktober deden we al eens ‘van komen eten’. Iemand maakte fishstickbroodjes met selfmade tartaarsaus. Er was wijn en sfeer en alles was heel leuk. We maakten de deal dat we om de zoveel tijd bi



Vlaamse Erasmusstudenten stijgen in aantal Vlaamse Erasmusstudenten stijgen in aantal
24/04/2012

Een op de acht Vlaamse studenten vindt al zijn weg naar het buitenland voor zijn of haar studies,maar de overheid zou dat aantal graag zien groeien. Vast staat dat het Erasmusprogramma steeds populairder wordt.

Het Europese uitwisselingsprogramma werd 25 jaar geleden opgestart en bezorgde sindsdien al 3 miljoen studenten een onvergetelijke ervaring in 33 landen. Voor Vlaanderen zijn dat dit jaar 2.305 hogeschoolstudenten en 2.040 universiteitsstudenten. Europa en



Een kijk op de Brusselse campus: Solo Stress Een kijk op de Brusselse campus: Solo Stress
20/04/2012

Mijn paasvakantie is al enkele jaren geen paasvakantie meer. Elk jaar opnieuw is het spannend, twee dagen nà de paasvakantie. Je moet iets maken, iets met geluid, maar wat maakt niet uit. Het mag alles zijn en iedereen luistert. Procrastinatie ten top was het de traditie om daar in de eerste week van de paasvakantie pas aan te beginnen, om de dag voor het af moest nachtje door te doen en rechtstreeks naar de beluistering te trekken.


Solo w



Dagboek van een Leuvense student: Spaanse schoonheid Dagboek van een Leuvense student: Spaanse schoonheid
18/04/2012

Voor een verstandige student betekent de paasvakantie meer dan enkel zoet en lekkers van de paashaas. Elke cursus verdient een aandachtige kijk, gepaard gaande met het nodige fluoresceren en memoriseren. Het duurde echter niet zo lang of de heimwee naar plezier stak de kop op. Last minute ruilde ik de muffe geur van syllabi voor de stralende Spaanse zon. Diep verscholen in de hoofdstad had ik nog een vriend zitten die hunkerde naar wat Belgisch gezelschap alvorens terug te keren van zi



 Dagboek van een Leuvense student: Spring eens wat meer binnen! Dagboek van een Leuvense student: Spring eens wat meer binnen!
04/04/2012

Omdat ik wegens ziekte afgelopen week, gekluisterd aan mijn bed, in sociaal isolement verkeerde, laat ik deze week eens iemand anders aan het woord. Jacky, het woord is aan u.


De anonieme schrijver van dit dagboek, laten we hem Donald noemen, is een van mijn beste vrienden. Ik ontmoette hem bij het begin van het academiejaar als eerstejaars op een van de eerste feestjes op de Oude Markt. Plots viel het woord verjaardag en wat bleek? We ve



31/03/2012 - GUIDO's student-bloggers in het buitenland
28/03/2012 - Dagboek van een Leuvense student: Strakke kont
22/03/2012 - Een kijk op de Brusselse campus: Lentegevoelens
21/03/2012 - Dagboek van een Leuvense student: Halfontblote benen
15/03/2012 - Een kijk op de Brusselse campus: JOL, jolig, joligst
13/03/2012 - Dagboek van een Leuvense student: Genezen is beter dan voorkomen
08/03/2012 - Een kijk op de Brusselse campus: Gat van het Jaar
07/03/2012 - Dagboek van een Leuvense student: Hitsige Jacky
29/02/2012 - Dagboek van een Leuvense student: Lucky rond de billen
23/02/2012 - Een kijk op de Brusselse campus: Beat me up, Scotty!

Meer artikels: (nog 111 artikels in deze categorie)



Send To Friend
Stuur dit artikel door naar een vriend(in).

Jouw e-mailadres:
Het e-mailadres van je vriend(in):
Om naar meerdere e-mailadressen te sturen, plaats een ; tussen de e-mailadressen (geen spaties voor of achter de ;)
Onderwerp:
Typ je bericht naar deze persoon (optioneel):
Geef bovenstaande code hier in:

Reageer

Username:   

Geef hier jouw commentaar:




Geef je score
Geef hier jouw score:  50%
Zoek op Guido.be
 
Aanmelden
 
 
Registreer
Paswoord vergeten?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Providers
© 2011 GUIDO NV
alle rechten voorbehouden
Contacteer ons
Hostbasket    Epson    Electrabel    Hostbasket