Home   Filmpjes   Wedstrijden   Agenda & Pics   Ontspanning   Guido Shop   Studentennieuws   Studies   Stadsgids   Jobs & Stages FR
Nationaal nieuws   Internationaal nieuws   Reportages & BV's   Kot- & Keukentips   Studentenclubs
  Studentennieuws >> Campusreportage >> Nerdy gamers en coole kikkers: de kloof gedicht

Nerdy gamers en coole kikkers: de kloof gedicht
Share/Save/Bookmark
Nerdy gamers en coole kikkers: de kloof gedicht


Gepost: 31/12/2008
Categorie: Campusreportage


Zijn gamers allemaal nerds ? Bijlange niet. Wij interviewden een bom (figuurlijk dan), een hippe Hollander en een sympathieke gast, alle drie student, lid van LowLandLions -teams en kanjers in hun favoriete game, respectievelijk Counter-Strike, Halo 3 en Call-of-Duty 4.

 

 

Counter-Strike (PC)

 

Vijf terroristen proberen op een bepaalde plaats een bom te planten, maar vijf counterterroristen zetten alles op alles om te voorkomen dat die bom gedropt wordt. Te laat? Dan proberen ze zo snel mogelijk de bom te ontmantelen. Beide teams moeten elkaar dus vlug uitschakelen om hun doel te bereiken.

 

Naam: Charlotte van Brabander (B)

Studies: eerste jaar criminologie (UGent)

Leeftijd: 18

Team: beste female team van de Benelux, top-tien wereldwijd

 

 

"Sinds de opkomst van MSN kroop ik meer en meer achter de computer, maar het was een ex-vriendje die me in de gamewereld introduceerde. Ondertussen speel ik al vier jaar Counter-Strike , en vooral het laatste jaar ben ik er serieus mee bezig. Wekelijks train ik samen met mijn vier Nederlandse teamgenoten zo'n twintig uur per week, verdeeld over gemiddeld vier avonden. Tijdens die trainingen maken we afspraken en bespreken we samen met onze coach verschillende tactieken. De coach gaat telkens mee naar wedstrijden en volgt over onze schouder elke beweging, zodat we achteraf uit onze fouten kunnen leren."

 

"Vorig jaar kon ik het gamen makkelijk combineren met mijn studies, hopelijk lukt het dit jaar even goed. Ik heb me voorgenomen zoveel mogelijk overdag te werken voor school, zodat ik 's avonds kan trainen. Het gebeurt wel eens dat mijn ouders zeggen dat ik te veel game, maar zolang mijn schoolresultaten er niet onder lijden, zie ik geen probleem. Er kruipt wel veel tijd in en ik geef er veel voor op, maar 't is niet zo dat ik nooit uitga. Ik ga ook graag eentje drinken, maar heb er gewoon minder nood aan dan een doorsnee student. In de zomer nemen alle gamers een grote pauze, dan heb ik nog tijd genoeg om te gaan surfen en op reis te gaan."

 

"Veel mensen denken: ‘ Nerds, gamen is zo asociaal', maar daar ben ik het totaal niet mee eens. Integendeel zelfs, Counter-Strike is een teamgame. We leren dus goed samenwerken en kunnen ook goed en vlot communiceren, omdat we tijdens een game vaak onze tactiek bespreken via het spraakprogramma Ventrilo . Bovendien kom ik voortdurend met andere mensen in contact. Op LAN-party's komen bijvoorbeeld bijna duizend gamers samen en spelen ze in dezelfde ruimte hetzelfde spel. Da's echt leuk! Ik heb er al veel vrienden gemaakt."

 

"Ik speel af en toe wel online tornooien, maar probeer me telkens ook met het team te plaatsen voor internationale female wedstrijden. Daar vallen dikke geldprijzen te rapen die soms zelfs kunnen oplopen tot 30.000 euro, een som die nadien verdeeld wordt onder de verschillende teamleden en hun coach. Ik heb al eens meegedaan aan de ESWC -competitie in Parijs. Helaas vielen we toen niet in de prijzen, maar het was wel een hele eer , want niet iedereen mag zich zomaar inschrijven voor zo'n tornooi. De organisatoren schuimen alle landen af en nodigen enkel de beste teams uit. Het gebeurt ook dat teams nog qualifiers moeten spelen voor ze een uitnodiging in de wacht slepen, maar aangezien België niet echt barst van de female CS-teams, kunnen wij meestal binnen op ‘invite'. Bij de online tornooien wonnen we wel al: een keer goud en een andere keer zilver. Goede prestaties! Zeker als je weet dat er sterke teams uit Duitsland meespeelden. Hoe zo'n wedstrijd in elkaar zit? Meestal zijn er een stuk of vier poules met vier of vijf teams die allemaal tegen elkaar spelen. Nadien nemen de winnaars het tegen elkaar op, met rechtstreekse uitschakeling, tot uiteindelijk het sterkste team overblijft. Maar veel tornooien verlopen volgens eigen regels. Zo kan een wedstrijd al afgelopen zijn na een avond, maar duren grotere wedstrijden een maand of zelfs langer."

 

 

Halo 3 (Xbox)

 

Een team van vier personen reist door onder andere steden in opbouw, de jungle en de woestijn en probeert met behulp van wapens, granaten en vechtbewegingen zolang mogelijk te overleven in een van de drie spelmodes. In de ene gaat het om het moorden, in de tweede probeer je jezelf zo goed mogelijk te verdedigen en in de derde probeer je zolang mogelijk in een vijandig gebied te blijven staan. Elk specifiek wapen of deel van de uitrusting heeft een bepaald gebied waar het het meeste tot zijn recht komt. Het is aan de speler om de juiste combinaties te hanteren en op die manier punten te verzamelen.

 

Naam: Adam Baig (NL)

Studies: thuiscursus management

Leeftijd: 19

Team: Beste team van de Benelux, top-vijf in Europa

 

" Halo 1 speelde ik samen met mijn neefjes en vrienden voor de fun, Halo 2 nam ik al iets serieuzer en toen ik in maart 2006 voor het eerst online gamede, was ik verkocht. Ik groeide uit tot de betere spelers van Nederland. Mijn prestaties, ook van Halo 3 , bleven niet onopgemerkt en zo werd ik opgepikt door een topteam ."

 

"Er zijn wel tornooien waar je individueel kan gamen, zo heb ik het al eens tot vierde van Europa geschopt, maar de spelers die er op een ‘ deftige manier' mee bezig zijn, kiezen bijna allemaal voor een team, wat ook een pak moeilijker en intensiever is. Individueel gamen is vooral interessant om bekendheid te verwerven."

 

"Amerikaanse teams steken met kop en schouders uit boven de rest van de wereld, maar ons team mag er ook best zijn. We zijn de sterksten van de Benelux en horen in Europa zeker bij de top vijf. Normaal trainen ook wij vier avonden in de week zo'n twee à drie uur per dag. Dat lukt de ene week beter dan de andere, maar als er een groot tornooi aankomt, proberen we ons wel aan dat schema te houden. Soms spreken we af om met ons Nederlands team één of twee dagen zoveel mogelijk te spelen tegen een ander sterk team uit de Benelux, maar dat komt niet zoveel voor. Wij trainen telkens op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag, zodat we in het weekend onze vrije tijd aan andere dingen kunnen spenderen. Aan uitgaan bijvoorbeeld! (lacht) "

 

"Toen op drie jaar tijd zowel mijn grootouders als mijn vader omkwamen , had ik het heel moeilijk met mezelf. Ik werd toen snel agressief en vond in gamen de ideale uitlaatklep . Ik kan er echt van genieten, zoals anderen muziek beluisteren. Ik zie jongeren persoonlijk liever een uur gamen dan twee of drie uur naar het televisiescherm staren of naar soft- of harddrugs grijpen. Of ik nog besef heb van tijd als ik game? Halo duurt per spel slechts een kwartiertje, dus over het algemeen valt dat goed mee. Natuurlijk vergeet ik af en toe de wereld rondom mij, maar dat heb je ook als je een goed boek leest."

 

 

Call-of-Duty 4 (PC)

 

Het aanvallende team probeert zo snel mogelijk een bom te activeren op een van de twee “ bomb sites ”, maar moet ook opletten voor het verdedigende team, die dat moet vermijden en het andere team moet uitschakelen. Indien de bom geplaatst is , is hun taak de bom ontmantelen voordat ze de lucht in gaat. Het eerste team dat dertien rondes haalt op een specifiek level wint de match. In tegenstelling tot Counter-Strike is teamplay hier veel belangrijker dan mikken.

 

Naam: Jan Craeynest (B)

Studies: derde jaar toegepaste informatica (Katho Kortrijk)

Leeftijd: 20

Team: beste Call-of-Duty-4 -team van de Benelux, top 5 wereldwijd

 

"De game is nog maar een jaar op de markt, maar ik speel zelf al computergames sinds ik twaalf was. Twee of drie jaar geleden deed ik samen met enkele vrienden voor de fun mee aan een tornooi en daar ben ik zogezegd ontdekt. Ik kreeg nadien de kans om in een Europees topteam te spelen en die heb ik natuurlijk aanvaard. Zo ben ik doorgegroeid tot waar ik nu sta. Mijn truc? Inzicht hebben in wat de tegenstander doet, en goed kunnen samenwerken met de rest van mijn team."

 

"Tornooien zijn er niet elke week. Ikzelf neem ongeveer één keer per maand deel aan een tornooi. Om daar goed te presteren, ga ik in de twee weken voor dat tornooi harder trainen, soms tot vijf dagen per week en vier of vijf uren per dag. Daarbuiten is het iets rustiger met twee à drie dagen per week, omdat ik ook nog tijd wil maken voor mijn andere hobby's, zoals onder andere basketbal. Tornooien worden altijd aangekondigd op verschillende websites voor Call-of-Duty 4 -liefhebbers. Dat zijn bijna altijd internationale tornooien waar iedereen zich voor kan inschrijven. Wie zijn inschrijvingsgeld betaalt en aanwezig is, doet mee. Zo ben ik deze zomer met mijn team naar Groot-Brittannië geweest voor een tornooi met een prijzenpot van 10.000 euro. Met een Nederlands-Belgisch, een Engels, een Canadees en ons LowLandLions -team waren alle sterkste spelers en teams van de partij. Van de 6000 euro die we daar verdienden, komt elke cent op onze rekening terecht, want LowLandLions en sponsors betalen alles: het transport, je verblijf, je verteer… handig! De winst besteed ik vooral aan kleren, eten, drinken en uitgaan. Alledaagse dingen, zeg maar."

 

"Het gamen valt heel goed te combineren met mijn studies. Zeker als je in een flexibel team zit zoals 't mijne. Als je nog met een stapel schoolwerk zit, hoef je niet te trainen. Studies gaan altijd voor. Ik weet ook niet of ik nog lang zal gamen, want ik zou volgend jaar graag nog iets bijstuderen in Gent. Aangezien de uitgaansmogelijkheden daar veel uitgebreider zijn dan hier in Kortrijk, zal ik mijn vrije tijd waarschijnlijk vooral besteden aan uitgaan. (lacht) Nu ga ik ook al regelmatig iets drinken in de week, maar wel na de lessen. Niet tot in de late avond wel te verstaan. Maar het is zeker niet zo dat ik tot vier uur 's nachts met een blik cola en een paar zakken chips aan mijn computerscherm plak. Met andere woorden, het woord ' nerd ' is moeilijk op mijn gezicht te plakken."

 

"Aangezien Call-of-Duty 4 nog maar een jaar bestaat, is de game nog relatief onbekend en is er dus ook geen wereldkampioenschap. Enkele andere games hebben dat wel. De winnaars kunnen dan tot 50.000 of zelfs 100.000 euro verdienen! En weet je dat sommige gamers 10.000 of 20.000 dollar per maand verdienen als vast loon? Vooral in Korea is gamen superpopulair. De finale van een tornooi wordt er zelfs live op televisie uitgezonden, en die show trekt dan maar liefst tot 500.000 kijkers. Voor de bevolking zijn de spelers daar nationale helden, in België is dat nog lang niet het geval!"

 

 

LowLandLions is een verzameling van de beste gamers uit de Benelux in de meest competitief gespeelde games. Kopstukken Birger Degeyter en Filip Langerock scannen de Benelux, komen op die manier bij de sterkste gamers terecht en ‘lokken' die in een team door ze een contract en bijzondere voordelen voor te schotelen. Zo worden het vliegtuigticket en de onkosten vergoed als ze zich inschrijven voor een internationale wedstrijd. Door de opmerkelijke prestaties van LowLandLions en haar elitetroepen komt de organisatie geregeld in de media.

 

(SVR)

 

 



 Wie blokt waar dit jaar? Wie blokt waar dit jaar?
11/12/2011


Binnenkort is het weer zover. Terwijl alle anderen vrolijk de kraampjes van de kerstmarkt afschuimen en van winkel naar winkel huppelen op zoek naar de meest geschikte kerstcadeaus, sluiten studenten zich op om de geziene leerstof overzichtelijk in hun hoofd te schikken, liefst nog voor de examens beginnen. Maar hoe groot is de verleiding om de notities onder een berg sneeuw te begraven? En kan je ’t allemaal niet wat leuker maken door op een originele plek te blokken? Ach



 Meerlingen op de campus Meerlingen op de campus
13/11/2011
De Heilige Drievuldigheid, driemaal is scheepsrecht, de drie wijzen… Het lijkt wel alsof alle goeie dingen uit drie delen bestaan. GUIDO zocht, vond en contacteerde drie broers die op dezelfde dag geboren zijn, dezelfde richting studeren en bovendien hetzelfde kot delen. Hoe staan zij tegenover het feit dat ze niet alleen een verjaardagstaart, maar ook al de rest delen? En hoe zit het met tweelingen? Nadat GUIDO zich mengde in een trio, maakte hij ook nog even tijd voor interviews in duo.


Drieling Shaun, Robin en Dean De Meirsman (21) zijn geboren in Leuven op 4 januari 1990. Shaun eerst, Dean volgde en Robin kwam als laatste. Momenteel volgen ze alle drie een opleiding geneeskunde en zitten de broers samen op kot.

Dean: We zijn op de wereld gezet door Bernard Spits, professor gynaecologie aan de K.U.Leuven, van wie ik momenteel les heb.

Campusreportage  /   1 reacties   /  Meer lezen...

Schubben, scherpe tandjes en scalpelachtige klauwen - studenten met bizarre huisdieren Schubben, scherpe tandjes en scalpelachtige klauwen - studenten met bizarre huisdieren
30/09/2011
Soms volstaan een goudvis, cavia en chihuahua niet en gaan dierenliefhebbers op zoek naar een huisdier dat net dat tikkeltje anders is. Dat monden openvallen en wenkbrauwen fronsen, trekken ze zich niet aan. Integendeel, want vandaag stellen deze studenten graag hun beestjes aan jullie voor.

CHINCHILLA

Chinchilla’s zijn knaagdieren uit Zuid-Amerika die vroeger vooral gekweekt werden voor hun pels, want die is enorm zacht. Ze zijn zo’n 30 centimeter lang, wegen ongeveer 700 gram en houden zich vooral bezig met klauteren, knagen en rondspringen. Het zijn nachtdieren.



Wie? Katrijn Heselmans uit Tessenderlo, studente



Achter de schermen op de grootste festivals Achter de schermen op de grootste festivals
12/06/2011
Terwijl een hele hoop studenten wekenlang pralines inpakt, gegevens invoert of rekken aanvult, mogen anderen als vakantiejob festivals afschuimen. Hoe bevoorrecht zijn zij? Kunnen ze een klapke doen met de headliners van de affiche, krijgen ze inside information en kennen ze vettige roddels, of worden ze door die koele muzikanten gewoon straal genegeerd? Vier studenten vertellen hun verrassende verhaal.

Thomas Voet (23) was barman op Rock Werchter

"Omdat tickets voor festivals duur kunnen zijn, bedacht ik dat je als werkkracht op die festivals veel geld kan besparen. Sindsdien heb ik op Pukkelpop en Werchter Boutique gewerkt, en op Rock Werchter zelfs de voorbije vier jaar. Eén keer mocht ik er de bandjes controleren aan de camping en alle andere keren stond ik achter de toog. Na of voor je shift kan je rustig de wei op om



Tattoos: Tekst, tekeningen of tribals? Tattoos: Tekst, tekeningen of tribals?
08/05/2011

Waar studenten vroeger vooral zwart-wit of als grijze muis leefden, komt er nu alsmaar meer kleur in het straatbeeld. Niet alleen wat kleren betreft, want er duiken ook steeds meer opvallende tatoeages op, en dat in ontelbare vormen, de ene nog origineler dan de andere. Vaak hangt er trouwens ook nog een grappig, emotioneel of passioneel verhaal aan vast. GUIDO zocht en vond vier dames met minstens één mooi exemplaar, zij deden hun verhaal.
Rhea Murphy, een 26-jarige studente uit Borgerhout, volgt Event- en Projectmanagement aan de Karel de Grote Hogeschool in Antwerpen.
“Die ankers op mijn achillespezen houden me met beide voeten op de grond.”
Rhea wist al enkele jaren dat ze graag een tattoo wou, maar aangezien ze dat toen van thuis uit niet mocht, wachtte ze tot drie dagen na haar achttiende verjaardag om eentje te laten zetten. “Toen ik de tattooshop binnenliep, had ik nog gee



Campusreportage: Studenten met huidprenten Campusreportage: Studenten met huidprenten
01/05/2011
Tattoos: tekst, tekeningen of tribals?

Waar studenten vroeger vooral zwart-wit of als grijze muis leefden, komt er nu alsmaar meer kleur in het straatbeeld. Niet alleen wat kleren betreft, want er duiken ook steeds meer opvallende tatoeages op, en dat in ontelbare vormen, de ene nog origineler dan de andere. Vaak hangt er trouwens ook nog een grappig, emotioneel of passioneel verhaal aan vast. GUIDO zocht en vond drie studenten met minstens één mooi exemplaar, zij deden hun verhaal.


Jo Joos (21) komt uit Oostende, maar zit al vier jaar op kot in Gent, waar hij journalistiek studeert aan de Arteveldehogeschool.


“Of mensen staren? Dat doet er niet toe. Mijn tattoos zijn als een huidskleur die ik zelf heb gekozen.”

 Royaal reizen of back to basics? Tips van en voor studenten Royaal reizen of back to basics? Tips van en voor studenten
26/02/2011
Hou je van vreemde culturen en etnisch eten? Doe je niets liever dan nieuwe plekken ontdekken, en dan nog liefst op een zo originele en goedkoop mogelijke manier? Net als je de deur van een ordinair reiskantoor wil openen, slaat GUIDO ze voor je neus dicht, want er zijn veel originele trips die we je graag even voorstellen. Small, medium of large doet er niet toe, minstens eentje is op jouw maat gemaakt.

Nina Bernaerts (22, Antwerpen), studente journalistiek aan de Plantijn Hogeschool



TRIP: Couchsurfing in de Verenigde Staten

"Ik heb ondertussen al tweemaal de Verenigde Staten bezocht op deze manier, eerst Seattle (in Washington) en nadien Washington D.C., de hoofdstad van de USA. Bij die eerste keer was ik samen met enkele vrienden op reis in Cana



De feestperiode: To work or not to work? De feestperiode: To work or not to work?
11/12/2010
Als jij op kerstavond of oudejaarsavond een feestje opzoekt, is er altijd iemand die je entreegeld ontvangt, een pint uitschenkt en de wc-pot proper houdt. Vaak zijn dat studenten. Jennifer en Kim beleefden al eens de eindejaarsfeesten aan de andere kant van de toog, en bij Goran zal het dit jaar zo zijn. Hoeveel geld krijgen zij hiervoor in hun pollen gestopt en is dat het allemaal waard? Dat vertellen ze graag zelf.

Jennifer Den Haese (18) uit Destelbergen werkte in de manege

- 0 euro

"Ik had vroeger altijd heel veel schrik van paarden en durfde niet in de buurt komen van die beesten, laat staan aaien. Maar toen mijn buurvrouw me vroeg of ik eens les wou volgen, was ik onmiddellijk verkocht. Ik woon ook recht tegenover de manege, spring geregeld binnen en ben zo kind aan huis geworden. Zodanig zelfs dat de baas a



 De primus van de klas… geniaal gewoon of gewoon geniaal? De primus van de klas… geniaal gewoon of gewoon geniaal?
02/11/2010
Terwijl het merendeel van de klas nog op die eerste oefening zwoegt, trekt hij al een streep onder de laatste vraag. Wanneer jij strips leest, verslindt hij boeken waarvan jij de titel amper begrijpt. Frustrerend! Maar hoe hebben die hoogbegaafden eigenlijk hun schooltijd ervaren, en hadden ze ’t niet liever anders gehad? GUIDO dronk a cup of tea met Roeland, ging op de koffie bij een doctor in spe en besprak met cartoonist Quirit zijn meterslange cv.

Brainiac: Roeland Decorte (18) was zeventien toen hij toegelaten werd in de University of Cambridge.
"Ik heb mij vaak verveeld en anders gevoeld, maar het 'sneller of slimmer' zijn leer je vlug verbergen. Veel mensen hebben het daar zeer moeilijk mee. Als kind deed ik dit zo goed dat ik soms zelf twijfelde of ik wel hoogbegaafd was. Hoogbegaafdheid kan immers evenzeer beschouwd worden als een vloek dan als een zegen. Je wordt immers meegezogen in een vicieuze ci



Gadgets, goodies & Gifts… It’s electrifying! Gadgets, goodies & Gifts… It’s electrifying!
09/10/2010
Zo’n twintig jaar geleden stonden de hoogspanningsmasten heel wat minder wijd verspreid en tien jaar geleden linkten we I nog gewoonweg met de Engelse vertaling voor ‘ik’. Ondertussen hebben we allemaal niet alleen een gigantisch computerbrein in de vorm van een gsm op zak, maar liefst ook een iPod, een iPhone en misschien zelfs een iPad. Hoe zit dat bij de studenten? Kunnen en willen zij geld geven voor de nieuwste technologische snufjes? Of raken ze die opladers toch snel kwijt en houden ze de stopcontacten liever vrij voor een broodrooster en ouderwetse radio’s? Wij vielen binnen in drie uiterst verschillende studentenwoningen en peilden naar het elektriciteitsgehalte van de stek.

Peter (21 – Zingem – 3de jaar geneeskunde)

“De kwaliteit of de look? Graag een combinatie van beide.”

Non-stop in stopcontact?
"Mijn laptop, mijn bureaulamp, mijn nachtlampje, mijn koffiemachine, mijn microgolf en mijn koelkast natuurlijk ook, want daar zit mijn drank in. (lacht) Én mijn twee wekkers… Eentje op mijn bureau en eentje aan mijn bed. Die



01/07/2010 - 2 of meer diploma’s: Hard to get of easy extraatjes?
13/05/2010 - Merkwaardige mode op de campus
13/02/2010 - 5 topbestemmingen van 2010
24/12/2009 - Vreemdgaan op kerst en nieuw: de feestperiode in het buitenland
05/11/2009 - Vrouwen met baarden en mannen met boezem?!
29/09/2009 - The story of my life: Kinderen van BV’s over hun studententijd
24/06/2009 - Op kot op de festivalweide
02/05/2009 - Campusreportage: Koppels op kot - GIRLS OVER HUN LIEF
26/03/2009 - EF Education First
27/02/2009 - Erasmussers geven punten: de clash van de steden

Meer artikels: (nog 56 artikels in deze categorie)



Send To Friend
Stuur dit artikel door naar een vriend(in).

Jouw e-mailadres:
Het e-mailadres van je vriend(in):
Om naar meerdere e-mailadressen te sturen, plaats een ; tussen de e-mailadressen (geen spaties voor of achter de ;)
Onderwerp:
Typ je bericht naar deze persoon (optioneel):
Geef bovenstaande code hier in:

Reageer

Username:   

Geef hier jouw commentaar:




Geef je score
Geef hier jouw score:  50%
Zoek op Guido.be
 
Aanmelden
 
 
Registreer
Paswoord vergeten?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Providers
© 2011 GUIDO NV
alle rechten voorbehouden
Contacteer ons
Hostbasket    Epson    Electrabel