Image
14/11/2022

Studenten en jonge werknemers staan sterk op de arbeidsmarkt

Met de huidige krappe arbeidsmarkt kunnen werknemers kritischer zijn voor het werkaanbod. Uit recent onderzoek door Panelwizard bij 1228 werkenden tussen 18 en 35 jaar blijkt dat 65% dit zo ervaart.


Bijna driekwart denkt een betere onderhandelingspositie te hebben dankzij de krappe arbeidsmarkt. Goed nieuws, want studenten en professionals zijn van plan meer te gaan werken vanwege de stijgende levensduurte. "Het aantal mensen met een bijbaan is de afgelopen jaren gestaag gestegen," zegt arbeidsmarktdeskundige Frederik Fahning. "Prijzen blijven stijgen en veel mensen hebben geen andere keuze dan meer te gaan werken."


Comments

JOBS & STAGES

Mag je al solliciteren als je tweede zit hebt?

Je hebt in juni je diploma niet gehaald en moet nu een tweede zit afleggen voor je laatste studiejaar? [...]

Hoe combineer je examens met een studentenjob?

Het is niet altijd gemakkelijk om je studies te combineren met een studentenjob, zeker niet tijdens de [...]

TopMovies

SOCIAL





 

Job in the picture

Dit is de meest aantrekkelijke jobsector in België

Uit een grootschalige studie van Randstad blijkt dat de meest aantrekkelijke sector om te werken in België... [...]

28/07/2025

Bedienden ergeren zich dood aan vergaderingen

Protime, marktleider in tijdregistratie en workforce management, ondervroeg 1000 Vlaamse bedienden over [...]

10/07/2025

Studentenjob wordt strategische stap richting arbeidsmarkt

Steeds meer studenten willen dat hun studentenjob aansluit bij hun opleiding. Ze zien die job niet als [...]

07/07/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84