Image
18/08/2023

Belgische bedrijven zijn in volle aanwerfmodus

Belgische ondernemingen kijken op personeelsvlak de rest van het jaar positief tegemoet. Zeven op de tien bedrijven verwachten dit jaar extra werknemers aan te werven.


De arbeidskrapte blijkt wel een struikelblok: drie op de vier bedrijven zitten met knelpuntfuncties die ze niet ingevuld krijgen. Dat blijkt uit een onderzoek van hr-dienstenbedrijf Acerta. Opvallend: slechts 30% van de bedrijven is er gerust op dat hun beste werknemers zullen blijven. Grote werkdruk (32%), te weinig loonperspectieven (32%) en onvoldoende doorgroeimogelijkheden (18%) zijn de voornaamste redenen waarom die hun bedrijf zouden verlaten.


Comments

JOBS & STAGES

GUIDO zoekt redacteurs voor de Guido Stadsgids

Je kent ‘m wel, die dikke gids die al meer dan 30 jaar bestaat en studenten graag trakteert op [...]

Belgobon, de eerste Brusselse fietstraiteur

Juliette Heene en Corentin De Dryver leerden elkaar kennen op de hotelschool. Het klikte, en samen startten [...]

  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider

TopMovies

SOCIAL



Poll

Job in the picture

  • Slider
  • Slider

Eén werknemer op vier krijgt nooit een complimentje

Volgens Protime, marktleider in onder meer tijdregistratie en werkplanning, krijgt een kwart van de werknemers [...]

31/05/2023

Emma werkt in een kunstwinkel

Emma De Kestelier (24, zij/haar), studeert Gender en Diversiteit via een interuniversitaire master. Naast [...]

25/05/2023

Energiecrisis veroorzaakt weinig tijdelijke werkloosheid

"Ondanks de energiecrisis roepen bedrijven slechts beperkt tijdelijke werkloosheid in," klinkt [...]

23/05/2023

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84