Image
06/09/2024

Word gelukkig(er), word zelfstandig

Het stressniveau van starters is opmerkelijk gedaald, blijkt uit de Startersbarometer van Acerta. Twee op de drie zelfstandigen zijn gelukkiger dan in loondienst. Wie vandaag een zaak start, ervaart veel minder stress dan wie vier jaar geleden begon.


Waar in 2020 nog 72% van de zelfstandigen in redelijke tot hoge mate stress had, ligt dat aandeel nu een kwart lager (55,8%). Bovendien geeft 65,7% aan dat ze gelukkiger zijn dan toen ze in loondienst werkten. Het gros van de starters heeft het wel nog moeilijk om werk en privé te combineren: minder dan vier op de tien (35%) vindt dat ze een gezonde work-lifebalans hebben.

Tekst: Herbert De Paepe


Comments

JOBS & STAGES

AI maakt solliciteren steeds onbetrouwbaarder

De opmars van artificiële intelligentie heeft invloed op alle geledingen van de maatschappij, dus ook [...]

Vergeet extraatjes: in 2026 wil Gen Z harde centen op de loonbrief

Worden jonge werknemers aangetrokken door hospitalisatieverzekeringen, fietsleasings, maaltijdcheques [...]

  • Slider
  • Slider

TopMovies

SOCIAL





 

Job in the picture

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84