Image
11/11/2010

1/3 vrouwelijke zelfstandigen verdient geen 833 euro per maand

Het Neutraal Syndicaat voor Zelfstandigen (NSZ) vertelt in De Morgen dat een derde van de vrouwelijke zelfstandigen het met minder dan 833 euro in de maand moet stellen.

 

Vrouwen kiezen wel vaker voor kwetsbare sectoren zoals horeca of lichaamsverzorging, maar volgens het NSZ ligt de oorzaak vooral bij het traditionele rollenpatroon, dat zegt dat de vrouw (meer dan de man) instaat voor het gezin en het huishouden waardoor er te weinig tijd overblijft om een bloeiende eigen zaak uit te bouwen. Een beter sociaal statuur voor zelfstandigen, waarbij vrouwen bijvoorbeeld kunnen terugvallen op kinderopvang en gezinshulp, zou een oplossing kunnen bieden.

 
(SVR)
 

Comments

JOBS & STAGES

Starten als freelancer: hoe pak je dat aan?

Droom je ervan om voor jezelf te beginnen? Of wil je naast je studie of vaste job alvast enkele freelance [...]

Solliciteren zonder ervaring: 9 do’s & don’ts

Bijna afgestudeerd of net van school? Dan begint je zoektocht naar een job die bij je past. Spannend? [...]

  • Slider

TopMovies

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider

64% werkende Belgen wil nieuwe job binnen het jaar

Twee op de drie Belgen overwegen om de komende twaalf maanden van werkgever te veranderen. Daartegenover [...]

04/09/2025

AI-opleidingen op de werkvloer (nog) niet ingeburgerd

Artificiële intelligentie heeft zijn plaats op de werkvloer veroverd, daarover bestaat geen twijfel. [...]

27/08/2025

Vooral jongeren werken liever op kantoor

Thuiswerken blijft populair, maar werken op kantoor evenzeer. Uit een onderzoek van hr-dienstverlener [...]

06/08/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84